مقام اسرائیلی: در روزهای آینده بر لبنان تمرکز خواهیم کرد

«وال استریت ژورنال»: آموس هوخشتاین، فرستاده آمریکا به لبنان، با میانجی‌گری «نبیه بری»، رئیس پارلمان لبنان، مذاکرات غیرمستقیمی را با حزب‌الله برای دست‌یابی به توافقی جهت پایان دادن به تنش‌ها با اسرائیل انجام داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با سفر آموس هوخشتاین، مشاور ارشد جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، دوشنبه 28 خرداد به اسرائیل برای بحث در مورد راه‌های جلوگیری از تشدید تنش‌ها در مرز لبنان و اسرائیل، یک مقام سیاسی اسرائیلی فاش کرد که تمرکز در روزها و هفته‌های آینده لزوماً به لبنان منتقل خواهد شد.

این مقام آگاه که نامش فاش نشد، گفت: «ما می‌خواهیم میانجی‌گری واشینگتن را برای آرام کردن اوضاع در شمال قبل از راه‌حل نظامی به پایان برسانیم.»

نشریه «یسرائیل هیوم»، به نقل از این مقام آگاه گزارش داد که اسرائیل به آمریکا اجازه می‌دهد تا قبل از روی آوردن به راه‌حل نظامی، تمام تلاش‌های میانجی‌گری برای دستیابی به توافق در لبنان را به پایان برساند.

این مقام اسرائیلی در ادامه تاکید کرد که کشورش تفاهمات مبهم و غیرعملی را نخواهد پذیرفت. او توضیح داد که دولت اسرائیل منتظر است که فرستاده بایدن، در دیدارهای امروز خود چه چیزی ارائه کند.

گفتنی است که انتظار می‌رود هوخشتاین روز سه‌شنبه نیز به بیروت سفر کند تا در آنجا با نخست‌وزیر این کشور دیدار و درباره موضوع تشدید تنش‌ها گفت‌وگو کند.

مذاکرات غیرمستقیم آموس با حزب‌الله

در همین راستا روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» گزارش داد که آموس هوخشتاین، فرستاده آمریکا به لبنان، مذاکرات غیر‌مستقیمی را با میانجی‌گری «نبیه بری»، رئیس پارلمان لبنان با حزب‌الله برای دست‌یابی به توافقی جهت پایان دادن به تنش‌ها با اسرائیل انجام داده است.
ادامه تبادل آتش و تشدید تنش‌های اخیر میان حزب‌الله و اسرائیل علاوه بر وارد آودن خسارت‌های جانی و مادی به دو طرف، نگرانی‌ها از احتمال گسترش دامنه جنگ به کل منطقه خاورمیانه را افزایش داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید