مقام اسرائیلی خطاب به حماس: توقف جنگ جز با توافق امکان‌پذیر نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که تعداد کشته‌های غیرنظامی فلسطینی در جنگ 9 ماهه نوار غزه به بیش از 37 هزار نفر و تلاش‌های بین المللی برای دستیابی به آتش‌بس به بن بست رسیده است، یک مقام اسرائیلی گفت توقف جنگ جز با توافق امکان‌پذیر نیست.

این مقام که نخواست نامش فاش شود، در پیامی به حماس از طریق میانجیگران تایید کرد که «جنگ تنها با توافق پایان خواهد یافت.»

تعهدات پیشین

به گزارش «کانال 12» اسرائیل، این مقام اسرائیلی افزود: «این جنگ با تعهدات قبلی پایان نخواهد و فقط پایان این جنگ را توافق رقم می‌زند، زیرا حماس تعهدات پیشین را نقض کرده است.»

یکی مقام دیگر اسرائیلی روز گذشته پاسخ حماس به پیشنهاد جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا برای آتش‌بس در نوار غزه را منفی دانست.

در حالی که حماس تایید کرد پاسخش مثبت بوده است، اما فقط اصلاحات جزئی در پیشنهاد جو بایدن آورده است.

شرایط حماس

منابع العربیه هفته گذشته اعلام کردند حماس بر خروج کامل نیروهای اسرائیلی از تمام بخش‌های غزه تاکید کرده است، در حالی که اسرائیل خروج از مناطق پرجمعیت را پذیرفت.

حماس همچنین خواستار آتش‌بس دائمی در این باریکه شد، در حالی که اسرائیل خواستار آتش‌بس مشروط یا محدود به زمان است.

این پیشنهاد را بایدن اعلام کرد و گفت اسرائیل آن را ارائه داده است که شامل سه مرحله برای آتش‌بس در غزه و تبادل اسرا بین دو طرف است.

در مرحله اول، حماس و اسرائیل ملزم به آتش‌بس فوری و آزادی برخی از زنان و زندانیان سالخورده می‌شوند.

مرحله دوم شامل توقف دائمی خشونت‌ها در ازای آزادی تمامی اسرای اسرائیلی در غزه از 7 اکتبر و خروج کامل نیروهای اسرائیلی از کل نوار می‌شود.

در مرحله سوم، یک طرح بازسازی بزرگ برای چندین سال آغاز خواهد شد و تمام اسرای اسرائیلی باقی مانده در غزه نیز آزاد می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید