منابع امنیتی اسرائیل: عملیات رفح تا دو هفته دیگر به پایان می‌رسد

به گفته این منابع امنیتی، پس از پایان عملیات نظامی در رفح، مقام‌های سیاسی در اسرائیل تصمیم خواهند گرفت که اولویت جنگ را در جبهه غزه ادامه داده یا در جبهه لبنان متمرکز شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش سازمان «رادیو و تلویزیون اسرائیل»، منابع امنیتی این کشور، شنبه 26 خرداد، زمان پایان عملیات نظامی در رفح را تا دو هفته آینده تخمین زدند.

به گفته این منابع امنیتی، پس از پایان عملیات نظامی در رفح، مقام‌های سیاسی در اسرائیل تصمیم خواهند گرفت که اولویت جنگ را در جبهه غزه ادامه داده یا در جبهه لبنان متمرکز شوند.

این منابع در این زمینه گفتند: «به یک دو راهی مهم رسیده‌ایم.»

منابع امنیتی اسرائیلی خاطرنشان کردند: «به پایان مرحله دوم در غزه خواهیم رسید. در وضعیت کنونی (در غزه) گروگان داریم اما جایگزینی برای حماس وجود ندارد. به همین دلیل به مرحله دوم در غزه رسیده‌ایم. اگر مرحله دوم جنگ بدون آزادی گروگان‌ها تمام شود، وضعیت ما از موفقیت به شکست تبدیل می‌شود.»

این منابع افزودند: «هنوز گروگان‌هایی وجود دارند و ما نتوانسته‌ایم جایگزینی برای حماس ایجاد کنیم. خواسته نابودی حماس سیاست مناسب نیست.این مسئله نیاز به طرح سیاسی منطقه‌ای دارد. حتی پس از پایان عملیات ارتش، در پایان مرحله دوم، باید کنترل کریدور «نتزاریم»، کریدور «فیلادلفیا» و گذرگاه رفح را در اختیار داشته باشیم.»

در این گزارش به نقل از یک مقام ارشد سیاسی آمده است: «تا زمانی که حماس از بین نرود، هیچ سازوکاری تمایلی برای ورود به نوار غزه ندارد. ما دستاوردهای مهمی را برای مذاکره به دست می‌آوریم. بنابرین جنگ بهایی دارد و ما باید در هشت جبهه محکم بایستیم.»

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، روز گذشته تاکید کرد شمار کشته‌های غیرنظامیان در غزه بسیار زیاد است.

آستین طی یک نشست مطبوعاتی با یوآو گالانت، همتای اسرائیلی خود در بروکسل، بر لزوم تلاش تل‌آویو برای جلوگیری از کشته‌شدن شمار بیشتری از غیر نظامیان تاکید کرد.

به گفته سازمان ملل متحد، بیش از 75 درصد جمعیت 2.4 میلیون نفری نوار غزه آواره و با خطر قحطی و گرسنگی روبرو شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید