«حماس»: دو اسیر اسرائیلی بر اثر بمباران شهر رفح کشته شدند

حماس پیشتر در پی عملیات اسرائیل برای آزادسازی گروگان‌ها در اردوگاه نصیرات، گفته بود که اسرائیل با وجود موفقیت در آزادسازی 4 اسیر، 3 تن دیگر از اسرای خود را کشته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنبش «حماس»، جمعه 25 خرداد از کشته شدن دو گروگان اسرائیلی در حمله ارتش اسرائیل به شهر رفح خبر داد.

گردان‌های القسام شاخه نظامی حماس در ویدئویی از طریق اپلیکیشن «تلگرام» اعلام کرد که دو اسیر اسرائیلی در بند این گروه در نوار غزه در نتیجه حمله هوایی چند روز پیش اسرائیل به شهر رفح کشته شدند.

«عملیات آزادسازی گروگان‌ها»

حماس پیشتر در پی عملیات اسرائیل برای آزادسازی گروگان‌ها در اردوگاه نصیرات، گفته بود که اسرائیل با وجود موفقیت در آزادی 4 اسیر، 3 تن از اسرای خود را کشته است.

شاخه نظامی حماس یکشنبه گذشته با انتشار کلیپی در کانال تلگرامی خود اعلام کرد که در عملیات نظامی اسرائیل که طی آن تعدادی از اسرا آزاد شدند، 3 اسیر از جمله یک شهروند آمریکایی کشته شدند.
گردان‌های القسام در ادامه اعلام کردند: «به اطلاع شما می‌رسانیم که در ازای آزادسازی اسرا، ارتش شما سه اسیر را در همان اردوگاه کشت که یکی از آن‌ها تابعیت آمریکایی داشت.»

طرح پیشنهادی آمریکا

شورای امنیت سازمان ملل متحد دوشنبه 21 خرداد پیش‌نویس قطعنامه ارائه شده از سوی ایالات متحده در حمایت از طرح پیشنهادی جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا برای برقراری آتش‌بس در غزه را تصویب کرد.

این پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت که از پیشنهاد آتش‌بس ارائه شده از سوی رئیس جمهوری ایالات متحده در 31 مه با فراخوان توقف جنگ میان اسرائیل و حماس در غزه، «استقبال» و بر «لزوم اجرای کامل و بی‌ قید و شرط مفاد آن» تاکید دارد، عصر دوشنبه به وقت محلی نیویورک با 14 رای موافق تصویب شد و روسیه به آن رای ممتنع داد.

این قطعنامه تصویب شده از سوی شورای امنیت از گروه حماس که در ابتدا گفته بود به این پیشنهاد بایدن با دید مثبت می‌نگرد، می‌خواهد تا با این طرح 3 مرحله‌ای بایدن موافقت کند.
در همین راستا جنبش «حماس» از تصویب قطعنامه در شورای امنیت درباره توقف جنگ در غزه استقبال و برای همکاری با میانجی‌گران درباره اجرای اصول قطعنامه آتش‌بس اعلام آمادگی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید