عادل الجبیر: پادشاهی عربی سعودی از بزرگترین سرمایه‌گذاران در زمینه انرژی‌های پاک است

نماینده سعودی در امور آب و هوایی: نفت برای دهه‌ها بخشی از منابع تامین انرژی خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عادل الجبیر، وزیر مشاور دولت در امور خارجه، عضو شورای وزیران و نماینده پادشاهی عربی سعودی در امور آب و هوایی، در یک جلسه گفت‌وگو در جریان «اجلاس اولویت» که توسط بنیاد ابتکار آینده سرمایه‌گذاری در شهر ریودوژانیرو در برزیل برگزار شده است، شرکت کرد.

الجبیر، در این اجلاس به نقش و تلاش سعودی در توسعه منابع انرژی و هدف آن برای تبدیل شدن به یکی از بزرگترین صادرکنندگان انواع انرژی به جهان از جمله انرژی‌های پاک، تجدیدپذیر و سنتی اشاره کرد.

نماینده سعودی در امور آب و هوایی تأکید کرد که برای تضمین محافظت از منابع طبیعی در سیاره زمین، نفت برای دهه‌ها بخشی از منابع انرژی خواهد بود و در این راستا تولید انرژی از همه منابع با راندمان بالا و عدم اتلاف آن اهمیت دارد.

او در ادامه تاکید کرد که کشورش یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاران در زمینه انرژی‌های پاک است و پروژه‌های عظیمی را با هدف کاستن از اثرات تغییرات آب و هوایی از جمله برنامه بازیافت زباله و پروژه‌های انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر در دست اجرا دارد که مهمترین آن‌ها یکی از بزرگترین پروژه‌های تولید هیدروژن در جهان است که در «نیوم» در شمال سعودی در حال پایگذاری است.

عادل الجبیر همچنین برجسته‌ترین ویژگی‌ها و اهداف چشم‌انداز 2030 توسعه پادشاهی عربی سعودی و تمرکز آن را بر بهبود کیفیت زندگی، توانمندسازی جوانان و جذب سرمایه‌گذاری‌ها برای دستیابی به ثبات، رشد و شکوفایی در کشورش برشمرد.

الجبیر با اشاره به اهمیت نزدیکی و ارتباط میان کشورهای جهان برای تقویت همکاری‌ها و ثبات و پیشرفت در مبارزه با چالش‌های آب و هوایی و دیگر چالش‌ها، خاطرنشان کرد که سعودی با توجه به موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن آن میان 3 قاره، احاطه شدن آن با مهمترین آبراه‌های بین‌المللی و ایفای نقش به عنوان یکی از کشورهای مهم در بازارهای انرژی، برای گسترش ارتباطات و نزدیک شدن با دیگر کشورهای جهان تلاش می‌کند.

وزیر مشاور دولت در امور خارجه سعودی در پایان اظهارات خود طرح ابتکار خاورمیانه سبز را به عنوان یکی از برجسته‌ترین طرح ابتکارات پادشاهی عربی سعودی با هدف تقویت همکاری‌های بین‌المللی در زمینه آب و هوایی، برشمرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید