وزیر خارجه سعودی تماسی تلفنی از سرپرست وزارت امور خارجه ایران دریافت کرد

در این گفت‌وگوی تلفنی ابعاد همکاری دوجانبه میان سعودی و ایران بررسی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی پنج‌شنبه 24 خرداد تماسی تلفنی از علی باقری کنی، سرپرست وزارت امور خارجه ایران دریافت کرد.

بن فرحان و باقری کنی در این گفت‌وگوی تلفنی ابعاد همکاری دوجانبه میان سعودی و ایران و موضوعات دارای اهتمام مشترک را بررسی کردند.

پیش‌تر وزیر خارجه سعودی و سرپرست وزارت امور خارجه ایران در حاشیه مشارکت سعودی، که به عنوان کشور دعوت شده برای عضویت در گروه «بریکس» جهت حضور در نشست وزرای گروه «بریکس» در شهر «نیژنی نووگورود» روسیه دعوت شده بود، دیدار کردند.

در دیدار بن فرحان و باقری کنی در روسیه، روابط دوجانبه فی‌مابین دو کشور، تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و در مقدمه آن آخرین تحولات مربوط به نوار غزه و شهر رفح و تلاش‌های انجام شده در این زمینه، مورد بررسی قرار گرفت.

در این راستا سرپرست وزارت امور خارجه ایران تاکید کرده است که روابط سعودی - ایران در مسیر درستی ادامه می‌یابد. علی باقری کنی در این‌باره گفت که کشورش «گام‌های جدی» را برای همکاری همه‌جانبه با سعودی اتخاذ کرده است. وی همچنین افزود که ایران و سعودی «از اراده‌ جدی برای ایجاد منطقه‌ای باثبات در دوره دشوار و شرایط حساس کنونی برخوردارند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید