رهبران گروه هفت از طرح پیشنهادی بایدن برای آتش‌بس در غزه حمایت کردند

در انتخابات اخیر پارلمان اروپا حمایت‌ها از جناح‌های راست افراطی در کشورهایی نظیر فرانسه و آلمان که از اعضای گروه هفت به شمار می‌روند، افزایش یافته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

رهبران هفت کشور صنعتی جهان موسوم به «گروه هفت» شامل آمریکا، آلمان، ایتالیا، بریتانیا، فرانسه، کانادا و ژاپن بر تعهد راسخ خود به راه‌حل دو کشوری بر اساس مرجع‌ها و مقررات قوانین بین‌المللی تاکید کردند.

این موضع اعضای گروه هفت در پیش‌نویس بیانیه پایانی اجلاس سران گروه هفت که در شهر «پولیا» در ایتالیا برگزار می‌شود، بیان و مورد تاکید قرار گرفته است.

رهبران هفت کشور صنعتی جهان همچنین حمایت خود را از طرح پیشنهادی بایدن برای برقراری آتش‌بس در نوار غزه و آزادی گروگان‌ها از این باریکه فلسطینی ابراز کردند.

کشور ایتالیا پنج‌شنبه 24 خرداد و در پی برگزاری انتخابات پارلمان اروپا که در آن حمایت از جناح‌های راست افراطی در کشورهایی نظیر فرانسه و آلمان از اعضای گروه هفت افزایش یافته است، میزبان اجلاس سران هفت کشور صنعتی جهان را بر عهده دارد.

اجلاس سران گروه «G7» که تا روز شنبه در ایتالیا ادامه خواهد یافت بر منازعات در سطح جهان و از جمله آن جنگ اسرائیل و حماس در غزه و جنگ روسیه و اوکراین متمرکز می‌شود و همچنین گسترش کاربرد هوش مصنوعی، مسائل آفریقا، نگرانی ایتالیا از افزایش مهاجرت‌های غیرقانونی و مسائل همیشگی نظیر مسائل مربوط به تغییرات آب‌ و هوایی را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید