حمله اسرائیل به مواضع حزب‌الله در لبنان؛ هشدار آمریکا نسبت به گسترش جنگ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت آمریکا به اسرائیل از مداخله ایران در صورت گسترش جنگ با حزب‌الله هشدار داد.

ارتش اسرائیل، پنج‌شنبه، 24 خرداد اعلام کرد جنگنده‌های این کشور تعداد زیادی از ساختمان‌های مورد استفاده حزب‌الله در «عیتا الشعب» جنوب لبنان را بمباران کردند.

روزنامه «تایمز اسرائیل» نوشت ارتش زیرساخت‌های دیگری از حزب‌الله در «عیناتا» را نیز بمباران کرد.

ارتش اعلام کرد آژیر خطر صبح امروز در شهرک‌های شمال اسرائیل به دلیل رهگیری یک هدف نادرست، به صدا درآمد.

وب‌سایت «آکسیوس» به نقل از مقامات آمریکایی نوشت دولت بایدن عمیقا نگران تشدید خشونت اسرائیل و حزب‌الله در روزهای اخیر به دلیل یک جنگ همه جانبه است.

در گزارش «آکسیوس» آمده است دولت جو بایدن، در هفته‌های اخیر نسبت به ایده «جنگ محدود» در لبنان به اسرائیل هشدار داده و گفته است که این به معنای احتمال مداخله ایران و گروه‌های مسلح لبنانی، سوریه‌ای، عراقی و یمنی وفادار به ایران است.

مقامات آمریکایی می‌گویند دولت بایدن سعی دارد در حد امکان جنگ اسرائیل و حزب الله را مهار کند و در عین حال برای تضمین آتش‌بس و آزادی گروگان‌ها در غزه نیز تلاش دارد.

روزنامه «هاآرتص» به نقل از منابع ارتش اسرائیل اعلام کرد دولت هنوز تصمیمی برای آغاز عملیات نظامی گسترده علیه حزب الله لبنان نگرفته و ترجیح می‌دهد حمله به فرماندهان ارشد این حزب را ادامه دهد.

به گزارش «هاآرتص»، ارتش اسرائیل گمان نمی‌کند انتقام حزب الله به شهر حیفا در شمال اسرائیل برسد. از سوی دیگر، حزب‌الله پس از کشته‌شدن طالب عبدالله، یکی از فرماندهان ارشد این گروه، متعهد شده است عملیات‌ خود از نظر کمیت و کیفیت علیه اسرائیل را افزایش دهد.

ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی اسرائیل به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این کشور درباره تحولات جبهه شمالی هجوم برد.

او در پستی در پلتفرم «ایکس»، نتانیاهو را در حال انجام رایزنی‌های امنیتی در مورد تهدیدات حزب الله توصیف کرد و از عدم پاسخگویی به بیش از 200 موشک این حزب انتقاد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید