اسرائیل با تهدید حزب‌الله، ایران و لبنان را در ارتباط با تشدید تنش‌ها مسئول دانست

ایالات متحده آمریکا به اسرائیل درباره احتمال ورود ایران به جنگ در صورت گسترش درگیری‌ها با حزب‌الله هشدار داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسرائیل پنج‌شنبه 24 خرداد، ضمن مسئول دانستن کامل «حزب‌الله»، ایران و لبنان در ارتباط با تشدید تنش‌ها در مرزهای شمالی خود متعهد شد به حملات موشکی گسترده دو روز گذشته گروه شبه‌نظامی حزب‌الله مورد حمایت تهران در لبنان پاسخ دهد.

دیوید مینسر، سخنگوی دولت اسرائیل در یک کنفرانس خبری گفت:« اسرائیل با قدرت به همه اقدامات تجاوزکارانه‌ای که حزب‌الله مرتکب می‌شود پاسخ خواهد داد».

به گزارش «فرانس پرس» وی افزود که «اسرائیل امنیت را در مرزهای شمالی خود از طریق دیپلماسی یا راه‌های دیگر برقرار خواهد کرد».

مینسر گفت که «لبنان و حزب‌الله با جهت‌گیری از ایران، مسئولیت کامل وخیم‌تر شدن اوضاع امنیتی در شمال[اسرائیل] را متحمل می‌شوند».

سخنگوی دولت اسرائیل تاکید کرد که کشورش از طریق تلاش‌های دیپلماتیک یا غیر از آن، امنیت را به مرزهای شمالی خود باز خواهد گرداند.

شایان ذکر است که حزب‌الله لبنان در پاسخ به کشته شدن 4 تن از فرماندهان میدانی خود در حمله اسرائیل طی دو روز گذشته حملات موشکی و پهپادی گسترده‌ای را به مناطق شمال اسرائیل انجام داده است.

در ادامه این حملات، حزب‌الله پنج‌شنبه اعلام کرد با موشک‌ها و پهپادها 9 پایگاه نظامی اسرائیل را هدف گرفته است.

از سویی و در ادامه تنش‌ها میان اسرائیل و حزب‌الله وب‌سایت «آکسیوس» به نقل از مقامات آمریکایی گزارش کرد که دولت بایدن از گسترش تشدید تنش‌ها میان اسرائیل و حزب‌‌الله و خطر تبدیل شدن آن به جنگ همه‌جانبه نگران است.

در گزارش «آکسیوس» آمده است که دولت بایدن در هفته‌های اخیر نسبت به ایده اقدام به «جنگ محدود» در لبنان هشدار داده و گفته است که چنین اقدامی ممکن است به ورود ایران به جنگ و استقرار بیشتر گروه‌‌های شبه‌نظامی وابسته به تهران از جمله از سوریه و عراق و حتی یمن در لبنان منجر شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید