«ابوطالب» فرمانده یگان النصر حزب‌الله در حمله اسرائیل به «جویا» در جنوب لبنان کشته شد

به گفته منابع العربیه، «ابوطالب»، برجسته‌ترین فرماندهان حزب‌الله بود که از ابتدای جنگ در هفتم اکتبر تاکنون توسط اسرائیل کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه رویارویی نظامی و تبادل‌آتش روزانه مستمر میان اسرائیل و حزب‌الله که دامنه‌های آن در دو سوی مرزها به‌طور فزاینده‌ای در حال گسترش است، حمله‌ ارتش اسرائیل در بامداد چهار‌شنبه 23 خرداد که برای اولین بار به شهرک «جویا» در شهرستان «صور» در جنوب لبنان انجام شد، 4 کشته و چند زخمی بر جای گذاشت.

به گزارش منابع «العربیه» شلیک 3 موشک از یک پهپاد اسرائیلی به سوی منزلی در شهرک «جویا» در جنوب لبنان، 4 کشته و چند زخمی بر جای گذاشته است.

این منابع در ادامه گزارش دادند که «علی صوفان» ملقب به «ابوطالب» فرمانده یگان «النصر» حزب‌الله لبنان در حمله پهپادی اسرائیل به منزلش در شهرک «جویا» در جنوب لبنان کشته شده است.

به گفته این منابع، «ابوطالب»، برجسته‌ترین فرماندهان حزب‌الله بود که از ابتدای جنگ در هفتم اکتبر تاکنون توسط اسرائیل کشته شدند.

خبرنگار «العربیه» توضیح داد که این حمله به جلسه اعضای حزب‌الله در منزلی در مجاورت با منزل «حسین جشی» نماینده عضو فراکسیون حزب‌الله در پارلمان لبنان، در شهرک جویا صورت گرفته است.

بنا بر گزارش‌ها شبه‌نظامیان حزب‌الله منطقه هدف گرفته شده در حمله اسرائیل به شهرک «جویا» را به محاصره امنیتی خود درآوردند.

شایان ذکر است که این اولین باری است که اسرائیل شهرک «جویا» که در فاصله نزدیک به 25 کیلومتری از مرزهای لبنان و اسرائیل واقع است را بمباران می‌کند.

تشدید تنش‌ها و تبادل آتش در دو سوی مرزها از یک روز پس از حمله هفتم اکتبر حماس به اسرائیل، تاکنون به کشته شدن دست‌کم 462 نفر در لبنان و از جمله‌ آنها نزدیک به 300 عضو حزب‌الله و در حدود 90 غیرنظامی لبنانی منجر شده است.

طرف اسرائیلی اما اعلام کرده است که ادامه این درگیری‌ها تاکنون به کشته شدن 15 نظامی و 11 غیرنظامی این کشور منجر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید