آمریکا: دو سکوی پرتاب موشک حوثی‌ها را منهدم کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، «سنتکام»، سه‌شنبه 22 خرداد، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد نیروهای آمریکایی دو سکوی شلیک موشک کروز ضد کشتی در منطقه تحت کنترل حوثی‌ها در یمن را منهدم کردند.

سکوهای موشک کروز

سنتکام در رسانه اجتماعی «ایکس» تایید کرد حملات غرب سکوهای موشک کروز ضد کشتی این گروه را در یمن هدف قرار دادند.

سنتکام ادامه داد سکوهای موشک تهدیدی فوری علیه نیروهای آمریکایی و کشتی‌های تجاری در منطقه بودند.

به گزارش رسانه‌های شبه‌نظامیان حوثی، نیروهای آمریکایی - بریتانیایی سواحل «الفازه» در استان الحدیده در غرب یمن را بمباران کردند. این رسانه‌ها به جزئیات بیشتری اشاره نکردند.

این حمله هنگامی صورت گرفت که وزارت خزانه داری آمریکا از اعمال تحریم علیه 10 فرد، نهاد و کشتی که در «حمل و نقل غیرقانونی» نفت و سایر محصولات برای حوثی‌ها مشارکت داشته‌اند، خبر داد.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد تحریم‌ها شامل افراد، نهادها و کشتی‌هایی می‌شود که کالا و نفت را به شبکه‌ای از همکاران و تامین‌کنندگان مالی حوثی‌ها به نام سعید الجمل منتقل می‌کنند.

این وزارتخانه تاکید کرد تحریم‌های جدید که «هفتمین دور تحریم‌ها علیه شبکه سعید الجمل از اکتبر 2023 است، تعهد دولت آمریکا به انزوا و ایجاد اختلال در تامین مالی گروه‌های تروریستی بین‌المللی مانند حوثی‌ها را نشان می‌دهد.»

حملات هوایی

ایالات متحده و بریتانیا بارها پایگاه‌های نظامی شبه‌نظامیان حوثی را با هدف تضعیف توانایی این گروه در به خطر انداختن آزادی کشتیرانی و تجارت جهانی هدف قرار داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم