کشته‌شدن 3 عضو حزب‌الله در حملات اسرائیل به مرز سوریه و لبنان

حملات هوایی اسرائیل کاروان کامیون‌هايى كه از منطقه نزدیک القصیر به سوى مرز لبنان در حركت بودند را هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه، سه‌شنبه 22 خرداد به نقل از یک منبع نظامی اعلام کردند، در حملات اسرائیل به کاروان کامیون‌هایی که از سوریه وارد لبنان می‌شدند، دست‌کم پنج نفر از جمله سه سوری که با حزب‌الله همکاری می‌کردند، کشته شدند.

یک منبع نظامی به خبرگزاری فرانسه گفت، حداقل سه تن از اعضای حزب‌الله در اثر حملات اسرائیلی که تانکرهای حامل نفت را هدف قرار داد، کشته شدند.

از زمان آغاز جنگ اسرائیل و حماس در 7 اکتبر در نوار غزه، حزب‌الله و اسرائیل تقریباً روزانه مواضع نظامی یکدیگر را بمباران‌ می‌کنند.

این حملات جدید به کاروان کامیون‌های متعلق به حزب‌الله در مرز سوریه در راستای افزایش تنش هفته‌های اخیر اسرائیل و حزب‌الله صورت می‌گیرد.

رامی عبدالرحمن، مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه، در ابن باره گفت: «حملات هوایی اسرائیل کاروانی از کامیون‌ها را در منطقه نزدیک مرز القصیر با لبنان هدف قرار دادند».

طبق گفته مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه این کاروان در حالی که از سوریه به سمت لبنان در حرکت بود مورد حمله اسرائیل قرار گرفت که به کشته‌شدن 5 نفر که 3 نفر از آنها سوری و 2 تن لبنانی بودند، منجر شد.

دیدبان حقوق بشر سوریه همچنین افزود که پنج نفر در این حمله مجروح و دو تن نیز مفقود الاثر شده‌اند.

طبق گزارش این نهاد حقوق بشری سوری، پدافند هوایی سوریه برای مقابله با حملات اسرائیل چندین موشک شلیک کرد.

این منبع افزود: «این حملات همچنین ساختمانی را در منطقه هرمل لبنان در حدود 140 کیلومتری مرز اسرائیل در نزدیکی محله «حوش السید» در نزدیکی مرز سوریه هدف قرار داد و آن را به طور کامل تخریب کرد.»

حزب‌الله در دو طرف مرز شرقی لبنان و سوریه به ویژه در منطقه القصیر مستقر است.

تشدید حملات اسرائیل و حزب‌الله در هفته‌های اخیر به آتش‌سوزی گسترده‌ای در دو طرف مرز لبنان و اسرائیل منجر شده و نگرانی‌ها از آغاز یک جنگ همه جانبه را افزایش داده است.

حزب‌الله لبنان طی ماه‌‌های گذشته حملات پهپادی خود را به سایت‌های نظامی اسرائیل تشدید کرد و در مقابل اسرائیل نیز حملات پهپادی هدفمند خود را به خودروها و موتورهای متعلق به شبه‌نظامیان حزب‌الله و جناح‌های نظامی نزدیک به آن را افزایش داده است.

در طی هشت ماه بمباران متقابل بین اسرائیل و حزب‌الله، حداقل 462 نفر در لبنان از جمله حدود 90 غیرنظامی کشته شدند.

در میان کشته‌شدگان حدود 300 شبه‌نظامی از حزب‌الله بودند.

از سوی دیگر اسرائیل نیز طی این مدت از کشته‌شدن 15 سرباز و 11 غیرنظامی خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size