وزیر کشور سعودی از آمادگی نیروهای حفاظت از امنیت حج سان دید

سرلشکر البسامی: این سطح از آمادگی‌های نیروهای حفاظت از امنیت حج در پرتو احساس مسئولیت بزرگ همگان در قبال انجام وظیفه دینی و ملی خود و با رعایت دستورات پادشاه و ولی‌عهد سعودی و زیر نظر مستقیم وزیر کشور و رئیس هیئت عالی حج انجام می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده عبدالعزیز بن سعود، وزیر کشور پادشاهی عربی سعودی و رئیس کمیته عالی حج از نیروهای حفاظت امنیت حج و سطح آمادگی‌ یگان‌های آن برای انجام ماموریت حفظ امنیت و ایمنی حجاج بیت‌الله الحرام، سان دید.

در این مراسم محمد البسامی، مدیر امنیت عمومی سعودی تایید کرد که نیروهای حفاظت از امنیت حجاج بر اساس برنامه‌های امنیتی و پیشگیرانه درنظر گرفته شده اجرای وظایف محوله در موسم حج امسال را مطابق با برنامه‌ها و دستورالعمل‌هایی که نشانگر آماده‌سازی قبلی و تدارک زودهنگام و مهارت برنامه‌ریزی و دقت اجرای ماموریت‌های آن است، آغاز کردند.

سرلشکر البسامی، در این باره افزود که این سطح از آمادگی‌ها در پرتو احساس مسئولیت بزرگ همگان در قبال انجام وظیفه دینی و ملی خود و با رعایت دستورات خادم الحرمین الشریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود و شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی و زیر نظر مستقیم وزیر کشور، رئیس هیئت عالی حج انجام می‌شود.

مدیر امنیت عمومی سعودی تاکید کرد که نیروهای امنیتی کشورش در تدارک و آمادگی کامل هستند تا با بالاترین سطح قاطعیت و توان با هر کسی که امنیت، نظم و آرامش مهمانان خانه خدا را برهم بزند، برخورد کنند و امکان ادای با سهولت و اطمینان مناسک حج را برای حجاج فراهم کنند.

در این مراسم نیروهای امنیت حج سطح آمادگی‌های خود را از طریق اجرای تعدادی از فرضیه‌های امنیتی که نشانگر توان و مهارت‌های آنها بود به نمایش گذاشتند و بارزترین تجهیزات، زره‌پوش‌ها و خودروهای ویژه و هواپیماهای این نیروی امنیتی به نمایش گذاشته شد.

در همین راستا سرهنگ خالد الکریدیس، سخنگوی نیروهای امنیتی حج در گفت‌وگو با «العربیه» تاکید کرد این رژه نظامی نیروهای حفاظت از امنیت حج بیانگر سطح آمادگی این نیروها جهت خدمت‌رسانی به میهمانان خانه خدا است.

سخنگوی نیروهای امنیتی حج گفت که طی این مراسم رژه نیروهای حفاظت از امنیت حجاج، فرضیه‌ها و سازماندهی‌های متعددی در رابطه با رژه نظامی این نیروها و آمادگی آن‌ها برای اجرای طرح‌های از پیش در نظر گرفته شده‌ای از قبیل حفظ امنیت عمومی، ترافیک، مدیریت جمعیت و طرح‌های اضطراری به مورد اجرا گذاشته شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید