ولی‌عهد سعودی از ولی‌عهد کویت در فرودگاه ملک عبدالعزیز جده استقبال کرد

سعودی و کویت همواره بر وحدت مواضع خود در خصوص رسیدگی به مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی چه از طریق نامه‌های رسمی، تماس‌های تلفنی و یا تبادل دیدارها تاکید کرده و درباره بسیاری از مسائل منطقه و جهان دیدگاه‌هایی مشترک دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد و رئیس شورای وزیران پادشاهی عربی سعودی سه‌شنبه 22 خرداد از شیخ صباح خالد الحمد المبارک الصباح ولی‌عهد کشور کویت، در فرودگاه ملک عبدالعزیز شهر جده استقبال کرد.

خبرگزاری رسمی کویت «کونا» در گزارشی درباره سفر ولی‌عهد این کشور به سعودی نوشت، سفرهای رسمی میان مقامات دو کشور ویژگی خاصی دارد زیرا روابط دیرینه با سابقه‌ طولانی که به مدت بیش از 130 سال دو کشور را به‌هم پیوند می‌دهد به رویکردی متمایز و الگویی نادر در روابط بین‌الملل تبدیل شده است.

Advertisement

بنا به گزارش این خبرگزاری در تایید این روابط منحصر به فرد، شورای هماهنگی سعودی و کویت در سال 2018 در دوره امیر کویت، شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح و ملک سلمان بن عبدالعزیز، تأسیس شد.

خبرگزاری رسمی سعودی «واس» نیز گزارش داد که ویژگی خاص و پیوندهای نزدیک رسمی و مردمی میان دو کشور، روابط ریاض و کویت را از دیگر روابط متمایز‌تر کرده است به‌طوری که علاقمندی رهبران دو کشور برادر برای گسترش و توسعه زمینه‌های همکاری مشترک، جایگاه این روابط را ارتقاء و مستحکم‌تر کرده است.

در گزارش «واس» همچنین آمده است که این روابط از نظر بعد تاریخی نیز بسیار متمایز بوده و قدمت آن به سال 1891 میلادی، یعنی زمانی که امام عبدالرحمن الفیصل و فرزندش ملک عبدالعزیز آل سعود، مهمان کویت بودند، بازمی‌گردد. این دوران قبل از بازپس‌گیری ریاض توسط ملک عبدالعزیز آل‌سعود در سال 1902 میلادی بوده است.

در این گزارش گفته شده که روابط میان سعودی و کویت همچنین از ابعاد روابط بین‌المللی فی‌مابین دو کشور همسایه‌ای که جغرافیای مکانی آنها را در کنار هم قرار داده، فراتر رفته و به مفهوم برادری، پیوندهای خویشاوندی و سرنوشت مشترک درباره مسائلی که بر دو کشور و به طور کلی بر منطقه خلیج تأثیر می‌گذارد، ارتقاء یافته است.

در گزارش خبرگزاری رسمی سعودی نیز آمده است که سعودی و کویت همواره بر وحدت مواضع خود در خصوص رسیدگی به مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی چه از طریق نامه‌های رسمی، تماس‌های تلفنی و یا تبادل دیدارها تاکید کرده و نسبت به بسیاری از مسائل منطقه و جهان دیدگاه‌هایی مشترک دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید