وزیر دفاع اسرائیل: به سربازگیری از میان همه طبقات اجتماعی برای جنگ نیاز داریم

تنش‌ها میان بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل و اعضای حزب و دولت او، درباره عفو پیروان فرقه افراطی یهودیان ارتدکس حریدیم از قانون انجام خدمت سربازی اجباری در ارتش اسرائیل، بالا گرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل سه‌شنبه 22 خرداد بر لزوم سربازگیری از میان همه طبقات اجتماعی اسرائیل برای ادامه جنگ تاکید کرد.

گالانت سه‌شنبه حین بازدید از یگان‌های مهندسی رزمی «یاهالوم» اسرائیل، گفت او «برای احضار همگان از همه طبقات اجتماعی، بکارگیری و اعطای فرصت‌های برابر به آنها» می‌کوشد.

این اظهارات وزیر دفاع اسرائیل درباره لزوم سربازگیری از میان همه طبقات اجتماعی اسرائیل برای ادامه نبرد، پس از آن مطرح می‌شود که تنش‌های میان بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل و اعضای حزب و دولت او، درباره قانون عفو پیروان فرقه افراطی یهودیان ارتدکس حریدیم از انجام خدمت سربازی اجباری در ارتش اسرائیل، بالا گرفته است.

نتانیاهو ماه گذشته و تنها یک روز پیش از پایان ضرب‌الاجلی که از سوی دادگاه عالی اسرائیل تعیین شده بود، پیش‌نویس لایحه قانون خدمت سربازی الزامی را به کنست ارائه کرد.

پیش‌نویس قانون سربازی اجباری، ورود تدریجی برخی از یهودیان افراطی ارتدوکس به ارتش را به دنبال خواهد داشت که همواره به خدمت سربازی، اعتراض داشته‌اند.

لغو برخی محدودیت‌های اعمال شده برای سربازگیری یهودیان افراطی ارتدوکس در ارتش، طی دهه‌های متوالی، موضوعی بحث‌برانگیز در اسرائیل بوده که از آغاز جنگ غزه به این رو نیز از حساسیت بیشتری برخوردار شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید