وال استریت ژورنال: السنوار کشته‌شدن غیرنظامیان را فداکاری ضروری خواند

بر اساس برآورد «وال استریت ژورنال»، هدف نهایی السنوار، دستیابی به آتش‌بسی است که به حماس امکان بدهد، پیروزی تاریخی خود را در مقاومت و پایداری برابر اسرائیل اعلام کند و خواستار رهبری آرمان ملی فلسطین شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

به موازات کاهش خوش‌بینی‌ها در دستیابی به توافق آتش‌بس در نوار غزه، محتوای پیام‌های ارسالی یحیی السنوار، فرمانده ارشد نظامی حماس در نوار غزه به میانجی‌ها تاکید دارد که نبردها و کشته‌های بیشتر در میان غیرنظامیان فلسطینی، به نفع او است.

در پیام جدید منتسب به السنوار به مقامات حماس که به دنبال میانجی‌گری برای حصول توافق با مقامات قطری و مصری هستند، آمده است: « اسرائیلی‌ها همان جایی هستند که ما می‌خواهیم ».

«کم اهمیت شمردن جان غیرنظامیان»

محتوای ده‌ها نامه ارائه شده توسط «وال استریت ژورنال»، که السنوار به مذاکره‌کنندگان، اعضای حماس در خارج از غزه و دیگران رساند، نشان می‌دهد که او با موضوع «زندگی و جان غیرنظامیان، برخوردی کم اهمیت و سرد دارد».

السنوار در این پیام‌ها تصریح کرد که اسرائیل بیش از حماس در جنگ زیان می‌بیند.

این پیام‌ها توسط چندین نفر با دیدگاه‌های متفاوت درباره السنوار به اشتراک گذاشته شده است.

«فداکاری‌های ضروری»

رهبر حماس در نوار غزه در نامه‌ای به رهبران حماس در دوحه، با اشاره به قربانیان غیرنظامی در مبارزات آزادی‌بخش ملی در کشورهایی مانند الجزایر که صدها هزار نفر در جنگ برای استقلال از فرانسه کشته شدند، گفت: «این موارد، فداکاری‌های ضروری به حساب می‌آیند».

السنوار در نامه‌ای به تاریخ 11 آوریل خطاب به اسماعیل هنیه، رهبر سیاسی حماس، پس از کشته شدن سه پسرش در حمله هوایی اسرائیل، نوشت که مرگ آنها و کشته شدن دیگر فلسطینی‌ها، «حیات را در رگ‌های این امت به جریان خواهد انداخت و آن را به سطوح بالاتر ارتقاء خواهد داد».

به گزارش این روزنامه، با وجود تلاش‌های متعدد اسرائیل برای ترور السنوار، او جان سالم به در برده و عملیات نظامی حماس را به‌ شکلی دقیق مدیریت کرده است. السنوار با تدوین پیام‌هایی برای مذاکره‌کنندگان درموضوع آتش‌بس، تعیین کرد که حماس چه زمانی عملیات خود را تشدید و یا تصمیم می‌گیرد، حملاتش را متوقف کند.

بر اساس برآورد «وال استریت ژورنال»، هدف نهایی السنوار، دستیابی به آتش‌بسی است که به حماس امکان بدهد، پیروزی تاریخی خود را در مقاومت و پایداری برابر اسرائیل اعلام کند و خواستار رهبری آرمان ملی فلسطین شود.

بیش از 37 هزار کشته در غزه

این در حالی است که به گفته مسئولان فلسطینی، تا این لحظه بیش از 37 هزار نفر غالبا غیر نظامی از آغاز جنگ در غزه کشته شده‌اند.

مقامات بهداشتی فلسطینی تاکید دارند تنها در روز شنبه، نزدیک به 300 فلسطینی در حمله هوایی اسرائیل در عملیات آزادسازی 4 گروگان کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید