رهگیری یک پهپاد بر فراز شهر ساحلی حیفا در اسرائیل

وب‌سایت «وای نت» اعلام کرد، رهگیری این پهپاد برای اولین بار پس از 5 ماه انجام می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل، سه‌شنبه 23 خرداد اعلام کرد که آژیر خطر حمله موشکی احتمالی به شهر ساحلی حیفا در شمال اسرائیل به صدا درآمده است.

در همین حال خبرنگار العربیه، از رهگیری یک پهپاد بر فراز شهر ساحلی حیفا برای اولین بار از ژانویه گذشته خبر داد.

وب‌سایت اسرائیلی «وای نت» نیز اشاره کرد که این اتفاق 5 ماه پس از آخرین حمله به این شهر رخ می‌دهد.

سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد که یک «هدف هوایی مشکوک» را در سواحل حیفا رهگیری کرده است، اما بعداً تصریح کرد که این هشدارها نتیجه «تشخیص اشتباه» بوده است.

آویخای ادرعی از طریق حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «پدافند هوایی در ساعت‌های گذشته یک هدف مشکوک هوایی را که بر فراز دریا در سواحل شهر حیفا را رهگیری کرد».

او گفت زنگ هشدار در حیفا فعال نشده بود و در عمل رهگیری هدف مشکوک هیچ خسارتی در بر نداشت.

ادرعی سپس با بیان اینکه هشدارهای قبلی در منطقه حیفا ناشی از تشخیص اشتباه بود، افزود: «این اخطارها در نتیجه پرتاب موشک رهگیری و ترس از سقوط قطعات ناشی از عمل رهگیری، فعال شده است».

در همین حال، رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که آژیر خطر همچنان در جلیل علیا و جولان به صدا درآمده است.

موشک کروز

در ابتدای ماه گذشته، گروه‌های مسلح عراقی اعلام کردند که بندر حیفا در اسرائیل را با یک موشک کروز پیشرفته هدف قرار داده‌اند.

از زمان آغاز جنگ اسرائیل علیه نوار غزه در 7 اکتبر، پس از حمله ناگهانی حماس به شهرک‌ها و پایگاه‌های نظامی اسرائیل در اطراف غزه، بسیاری از گروه‌های مسلح و شبه‌نظامیان وابسته به ایران، همسویی خود را با آنچه «وحدت میدان‌های مقاومت» متشکل از حوثی‌های یمن، حزب الله لبنان، شبه‌نظامیان شیعه در عراق و سوریه برای حمایت از حماس علیه اسرائیل وارد درگیری شدند.

حوثی‌ها بیش از 100 حمله علیه کشتی‌های تجاری ‌در دریای سرخ انجام دادند که منجر به مشکلاتی برای دریانوردی در این کریدور دریایی مهم بین المللی شد.

چندین گروه عراقی وابسته به ایران در عراق با ایجاد تشکلی به نام «مقاومت اسلامی در عراق» نیز در ماه‌های گذشته حملاتی را علیه پایگاه‌های نظامی حاوی نیروهای آمریکایی در این کشور انجام دادند. این گروه‌ها پس از فشار دولت عراق فعالیت خود را در ماه فوریه متوقف کردند اما بار دیگر حملات محدودی را آغاز کردند.

این شبه‌نظامیان عراقی موشک‌ها و پهپادهایی نیز به سمت اسرائیل شلیک کردند اما حملات آنها اثرات قابل‌ توجهی نداشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید