کنست اسرائیل برای قانون معافیت یهودیان افراطی از خدمت سربازی رای‌گیری می‌کند

به نوشته «یدیعوت آحارانوت»، یواو گالانت تصمیم دارد با قانون معافیت یهودیان افراطی (حریدی) از خدمت سربازی، مخالفت کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «العالم العربی» گزارش داد، بنا به دستور کار کنست اسرائیل رأی‌گیری درباره قانون معافیت یهودیان افراطی ارتدوکس از خدمت سربازی امروز برگزار می‌شود.

این رای‌گیری یک روز پس از استعفای بنی گانتز و گادی آیزنکوت اعضای شورای جنگ و پیوستن آنها به صفوف اپوزیسیون انجام می‌شود، آنهم در حالی که آنها اساساً این قانون را رد می‌کنند.

به گزارش سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل، نگاه‌ها در کنست به یوآو گالانت، وزیر دفاع که مخالف رای گیری درخصوص این قانون، بدون اجماع در دولت در مورد آن است، معطوف خواهد شد.

در عین حال روشن نیست که آیا گالانت به مخالفت با این لایحه ادامه خواهد داد یا بعد از تبدیل کابینه به یک دولت کاملا راست گرا و موافق با این قانون، در رای‌گیری کنست، شرکت خواهد کرد.

مخالفت گالانت با این لایحه

از سویی به نوشته «یدیعوت آحارانوت»، گالانت تصمیم گرفت با قانون معافیت یهودیان افراطی ارتدوکس (حریدی) از خدمت سربازی، مخالفت کند.

بر اساس همین گزارش، مخالفت گالانت از اعضای حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر، باعث عدم تصویب این قانون در کنست نخواهد شد زیر ائتلاف حاکم، از حمایت 63 عضو از 120 نماینده پارلمان اسرائیل بدون احتساب گالانت، برخوردار است.

در عین حال مخالفت گالانت، با توجه به منصب او به عنوان وزیر دفاع، در آینده از اهمیت در ارتباط با دیدگاه امور حقوقی، برخوردار خواهد شد.

«یدیعوت آحارانوت» افزود: «گالانت تصمیم گرفت به یک اقدام اعتراضی تا حدودی رادیکال دست بزند ولی هنوز پیآمدهای این اقدام نمایشی و عواقب احتمالی آن برای او مشخص نیست.

بنی گانتز پس از پایان ضرب‌الاجل خود به نتانیاهو برای توافق بر سر مواردی از جمله موضوع سربازگیری و پساجنگ غزه، از شورای جنگ استعفا داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید