شورای همکاری خلیج «حمله وحشیانه» اسرائیل به اردوگاه النصیرات را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جاسم محمد البدیوی، دبیرکل شورای همکاری خلیج، یکشنبه 20 خرداد، حمله اسرائیل به اردوگاه النصیرات در مرکز غزه ،که منجر به کشته و زخمی شدن صدها غیرنظامی فلسطینی شد، را محکوم کرد. او این حمله را «جنایتی شنیع و تروریستی» دانست.

البدیوی در بیانیه‌ای با اشاره به اینکه این جنایت هولناک بخشی از حملات برنامه‌ریزی شده نیروهای اشغالگر اسرائیل علیه فلسطینیان است، گفت: «این حمله وحشیانه، چهره واقعی نیروهای اشغالگر اسرائیل را به تصویر می‌کشد و بی‌احترامی به تمام پیمان‌های بین‌المللی و ارزش‌های انسانی است.»

دبیرکل شورا از جامعه جهانی خواست «در قبال مسئولیت‌های تاریخی و اخلاقی خود برای توقف این جنایات مکرر و هولناک اسرائیل علیه ملت فلسطین، اقدام فوری و قاطعانه‌ای انجام دهند».

البدیوی خاطرنشان کرد کشورهای عضو شورا «در مبارزه مشروع مردم فلسطین برای آزادی و زندگی صلح‌آمیر، در کنار آن‌ها با قدرت ایستاده‌اند». او بر مواضع ثابت کشورهای عضو شورای همکاری خلیج در حمایت از فلسطین و «تلاش برای ایجاد کشور مستقل فلسطین بر اساس مرزهای چهارم ژوئن 1967 و با پایتختی قدس شرقی، طبق ابتکار صلح عربی و قطعنامه‌های بین‌المللی» تاکید کرد.

در حمله روز گذشته اسرائیل به اردوگاه «النصیرات» در مرکز نوار غزه، 210 نفر کشته و بیش از 400 غیرنظامی فلسطینی زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید