ارتش اسرائیل از حمله به اهدافی مرتبط با حزب‌الله در جنوب لبنان خبر داد

یک عضو حزب‌الله در حمله پهپادی اسرائیل به شهرک عیترون کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل، یکشنبه 20 خرداد از بمباران اهداف مرتبط با حزب‌الله در شهرک حولا در جنوب لبنان خبر داد.

در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است که موشک‌های پرتاب شده از جنوب لبنان در مناطق باز سقوط کرده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ملی و همچنین حزب‌الله، شنبه، دو نفر در بمباران جنوب لبنان کشته شدند که یکی از آنها از اعضای حزب‌الله بود و این حملات منجر به آتش سوزی‌هایی نیز شد.

خبرگزاری ملی لبنان با توصیف حمله پهپادی اسرائیل به عنوان «کشتاری جدید» آورد: «پهپادی اسرائیلی با دو موشک هدایت شونده، یک کافی شاپ را در میان فروشگاه‌های شهر عیترون در جنوب لبنان، هدف قرار داد که به کشته‌شدن علی خلیل حمد (37 ساله) صاحب این کافی‌شاپ و یک جوان انجامید. طبق بیانیه بعدی حزب‌الله روشن شد که این جوان از اعضای این گروه بوده است.»

این خبرگزاری طی خبری جداگانه از حمله هوایی سنگین اسرائیل به شهرک الخیام خبر داد.

حزب‌‌الله هم متعاقبا اعلام کرد که شهرک المالکیه را در پاسخ به حملات اسرائیل به روستاهای مقاوم و خانه‌های امن مردم خصوصا غیرنظامیان شهرک عیترون که به کشته شدن دو شهروند انجامید، با رگباری از موشک‌های کاتیوشا هدف قرار داد.

بیانیه ارتش اسرائیل

از سویی ارتش اسرائیل در بیانیه خود آورد: «یکی از جنگنده‌های اسرائیلی، یک تروریست حزب‌الله را در منطقه عیترون هدف قرار داد».

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است که زیرساخت‌های ترویستی در منطقه الخیام و مرکبا نیز هدف حمله هوایی قرار گرفتند و شماری از تروریست‌ها در یک تاسیسات نظامی، شناسایی شدند.

حزب‌الله لبنان متعاقبا در بیانیه خود اعلام کرد که عواملش، گروهی از سربازان اسرائیلی در حال شلیک مهمات فسفری و ایجاد حریق در جنگل‌های اطراف شهر رامیا را با سلاح موشکی هدف قرار دادند و شماری از آنها را زخمی کردند.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که آتش‌سوزی در منطقه «اصبع الجلیل» در نتیجه پرتاب موشک از لبنان که در مناطق باز و دو منطقه المالکیه و مسگاف عام سقوط کرد و به چند ساختمان‌ آسیب رساند، رخ داده است.

علی عباس، از پرسنل امداد رسان انجمن «الرساله» وابسته به جنبش امل، به خبرگزاری فرانسه گفت: «اسرائیل عامدانه مناطق جنگلی را به هدف ایجاد حریق، با مهمات فسفری بمباران می‌کند».

به گفته عباس، خودروهای آتش‌نشانی و دیگر پرسنل امدادی این انجمن، برای اطفای حریق با مشکل مواجه بودند و امکان اعزام بالگرد برای کمک به عملیات اطفای حریق، با توجه به نگرانی از حملات اسرائیل، وجود نداشت.

این خبرگزاری همچنین گزارش داد که «آتش‌سوزی بزرگی در موضع ارتش لبنان و مرکز یونیفل در حومه شهرک میس الجبل در شمال شرقی و در امتداد خط آبی رخ داد که مرز ترسیم شده از سوی سازمان ملل در سال 2000 با عقب‌نشینی نیروهای اسرائیلی از جنوب لبنان است».

این خبرگزاری در خبری جداگانه اعلام کرد که تعدادی مین به دلیل گسترش حریق به اطراف شهرک المناره در حومه شهر میس الجبل، منفجر شد.

حریق‌های گسترده در جنوب لبنان

روز گذشته در پی بمباران‌های اسرائیل در چندین منطقه جنوب لبنان، آتش‌سوزی‌های گسترده‌ای رخ داد که طی آنها یکی از پرسنل نجات وابسته به جنبش امل کشته شد.

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، توپخانه اسرائیل اطراف روستای علما الشعب را با مهمات فسفری هدف قرار داد که به بروز آتش‌سوزی در مناطق جنگلی تا اطراف برخی از خانه‌ها انجامید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید