دادستان کل سعودی: با اجرای کامل مقررات اجازه اخلالگری در حج را نخواهیم داد

دادستان کل سعودی بر اتخاذ تدابیر لازم در جهت حفظ حقوق حجاج و ارائه‌دهندگان خدمات تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شیخ سعود المعجب، مدعی العموم پادشاهی عربی سعودی، تأکید کرد که دادستانی کل این کشور نقش خود را در موسم حج 1445 هجری قمری با تأمین حقوق و عدالت کامل در پرونده‌های جنایی (در صورت وجود) که رسیدگی به آن در زمان مقرر انجام می‌شود، ایفا خواهد کرد.

دادستان کل کشور سعودی در سخنان خود به «العربیه» تاکید کرد: «به هیچ‌کس اجازه نمی‌دهیم امنیت حج را برهم زند یا از انجام فریضه حج به هر عنوانی منحرف شود، چرا که مناسک حج ادای یک فریضه اسلام است، لذا همه حجاج باید این را مراعات کنند.

دادستان کل سعودی با اشاره به اتخاذ تدابیر لازم در جهت حفظ حقوق حجاج و ارائه‌دهندگان خدمات تاکید کرد که این دادستانی کل با هر کسی که اقدامی توهین‌آمیز یا تحقیر‌آمیز انجام دهد و یا با هر گونه سهل‌انگاری در برابر تقصیر در ارائه خدمات به حجاج، قاطعانه برخورد خواهد کرد.

المعجب با اشاره به این‌که حج بدون مجوز امکان‌پذیر نیست، خواستار رعایت دستورات حج شد و تاکید کرد که با همکاری مراجع ذیصلاح مقررات حج به صورت کامل اجرا خواهد شد.

دادستان کل سعودی در پایان اظهارات خود از خداوند متعال برای حجاج امنیت و سلامتی آرزو کرد.

شایان ذکر است که دادستانی کل سعودی از طریق 14 شعبه قضایی و تعقیب عمومی در مواردی که در محدوده مکانی مسجدالحرام در مکه و اماکن مقدسه حج قرار می‌گیرد، عهده‌دار رسیدگی قضایی به پرونده‌‌های مربوط به امور حج است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید