«النجباء» به اسرائیل هشدار داد: حماقت کنید، پاسخ قاطع می‌دهیم

پس از هشدار اسرائیل به حمله علیه شبه‌نظامیان مسلح در عراق، گروه موسوم به «حرکة النجباء» در بیانیه‌ای نیروهای آمریکایی مستقر در عراق وهمچنین، اسرائیل را به «پاسخ سخت» تهدید کرد.

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه شبه‌نظامی «النجباء»، شنبه نوزدهم خرداد، با انتشار بیانیه‌ای در رسانه اجتماعی «ایکس» نوشت هرگونه حمله به افراد یا مراکز شبه‌نظامیان در داخل عراق، با پاسخ سخت علیه اسرائیل و مراکز وابسته به آمریکا در خاک عراق مواجه خواهد شد.

النجباء مدعی شد حمله اسرائیل به مواضع شبه‌نظامیان در عراق بدون حمایت آمریکا انجام نخواهد شد.

این جنبش که بخشی از نیروهای «حشد الشعبی» عراق است، در فوریه سال جاری اعلام کرد حمله علیه نیروهای آمریکایی در این کشور را متوقف کرده است.

النجباء بعدها به ائتلاف شبه‌نظامیان موسوم به «مقاومت اسلامی در عراق» پیوست. این ائتلاف بارها مدعی شد اسرائیل را هدف حملات موشکی قرار داده است. با این حال، هیچ‌یک از این حملات به خسارت قابل توجهی در اسرائیل منجر نشده است.

از 17 اکتبر 2023، یعنی 10 روز پس از آغاز جنگ اسرائیل و حماس در نوار غزه، پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق و سوریه، بیش از 160 بار هدف حملات گروه‌های شبه‌نظامی قرار گرفته‌اند.

نیروهای آمریکایی در واکنش به این حملات چندین بار به مقر گروه‌های مسلح شبه‌نظامی در دو کشور سوریه و عراق حمله کرده و تهدید کردند، در صورت ادامه این اقدام شبه‌نظامیان، نیروهای آمریکایی حملات بیشتری را علیه این گروه‌ها انجام خواهند داد.

خبرگزاری «رویترز» گزارش داد مقامات غربی و کارشناسان اسرائیلی حملات شبه‌نظامیان عراقی به اسرائیل را، که بیشتر از فاصله صدها کیلومتری انجام می‌شود، تهدیدی مشابه حملات حماس یا حزب‌الله نمی دانند، اما شمار این حملات به‌تازگی افزایش یافته و پیچیدگی آن بیشتر شده است.

از مه سال جاری، برخی از این گروه‌ها از سلاح‌های جدیدی مانند موشک‌های کروز استفاده می‌کنند و مقابله با این موشک‌ها را برای پدافند هوایی اسرائیل و آمریکا دشوارتر کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید