مدیر برنامه‌ریزی آنروا: امدادرسانی به غزه درحال غیرممکن شدن است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مدیر برنامه‌ریزی آژانس امدادرسانی به آوارگان فلسطینی سازمان ملل می‌گوید حملات شدید و بدون وقفه اسرائیل سبب شده با وجود وضعیت بسیار خطرناک مردم در رفح و بخش‌های مختلف غزه، امکان امدادرسانی به آنها تقریبا غیرممکن شود.

سام رز، مدیر برنامه ریزی «آونرا» ، در یک گفتگوی اختصاصی به العربیه فارسی گفت بسیاری از مردم در رفح از مناطق مختلف غزه به آنجا پناه آورده بودند و دچار فقر و فلاکت، گرسنگی و همچنین زیرحملات شبانه‌روزی قرار دارند.

Advertisement

او که چند روز قبل از رفح بازدید کرده بود همچنین به العربیه فارسی گفت در حملات اسرائیل بسیاری از مراکز امدارسانی و همچنین مدارس سازمان ملل نیز هدف قرار می‌گیرند از جمله در حمله اخیر به یک مدرسه سازمان ملل، تعداد زیادی کودک و زن کشته شده‌اند.

سام رز می‌گوید با وجود مخاطرات بسیار، «آونرا» تلاش می‌کند تا همچنان به کمک‌رسانی به مردم غزه ادامه دهد. او همچنین گفت امیدوار است مذاکرات اخیر برای آتش‌بس بین دو طرف در غزه به نتیجه برسد و در پرتو وقفه در جنگ، جامعه جهانی اقداماتی جدی برای توقف خشونت در غزه و کرانه باختری با فراهم آوردن مقدماتی برای صلحی پایدار انجام دهد تا فلسطینی هم بتوانند مانند اسرائیلی‌ها از زندگی در آرامش و با آینده‌ای روشن برخوردار شوند.

از ابتدای جنگ در غزه تاکنون دهها نفر از کارکنان و داوطلبان آژانس امدادرسانی به آوارگان فلسطینی سازمان ملل در حین امدادرسانی در غزه کشته و مجروح شده‌اند که در تاریخ سازمان ملل بی‌سابقه بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید