شبه‌نظامیان حوثی 11 کارمند سازمان ملل در یمن را بازداشت کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان ملل متحد تایید کرد شبه‌نظامیان حوثی در جریان حمله علیه کارکنان سازمان‌های بین‌المللی و محلی بشردوستانه که در مناطق تحت کنترل خود در دو روز گذشته آغاز کرده است، 11 کارمند سازمان ملل را بازداشت کردند.

استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل گفت این سازمان به دنبال آزادی امن و بدون قید و شرط همه گروگان‌ها است.

شبه‌نظامیان حوثی از دو روز پیش، موج بازداشت کارمندان سازمان‌های محلی و بین‌المللی، از جمله سازمان ملل متحد را، بدون هیچ دلیلی راه انداخته است.

حوثی‌ها سه کارمند سازمان ملل از جمله دو کارمند در ماه اوت سال گذشته و سومین کارمند در نوامبر 2021 را بازداشت کرده بودند.

ناپدید شدن اجباری

در همین زمینه، دیدبان حقوق بشر اعلام کرد، حوثی‌ها با حمله خودسرانه به ده خانه و دفتر کارمندان سازمان ملل در صنعا، حدیده و عمران آن‌ها را بازداشت کردند.

دیدبان اعلام کرد شبه‌نظامیان همسر یک کارمند سازمانی محلی را نیز ربودند.

این سازمان در بیانیه‌ای از حوثی‌ها خواست زندانی‌ها را آزاد کنند و از بازداشت خودسرانه مردم و ناپدیدسازی قهری دست بردارد.

در این بیانیه آمده است حوثی‌ها از زمان کنترل بر صنعا و بخش بزرگی از شمال یمن، صدها غیرنظامی از جمله کارمندان سازمان ملل و کارمندان سازمان‌های غیردولتی را خودسرانه بازداشت و شکنجه کردند، همچنین افرادی که با سازمان‌های جامعه مدنی مشغول به کار بودند را در هفته گذشته بازداشت کردند. هشام الحکیمی، کارمند سازمان بین‌المللی نجات کودکان چند ماه پس از ربایش از سوی حوثی‌ها جان باخت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید