سعودی: امنیت حجاج خط قرمز است و با اخلالگران در امنیت حج قاطعانه برخورد خواهیم کرد

64 هزار نفر که تلاش می‌کردند حجاج غیرقانونی بدون مجوز را به اماکن مقدس حج انتقال دهند دستگیر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد البسامی، مدیر امنیت عمومی پادشاهی عربی سعودی با تاکید این که «امنیت حجاج خط قرمز است»، گفت کشورش با اخلالگران در امنیت حج قاطعانه برخورد خواهد کرد.

سرلشکر محمد البسامی، درباره برخی تلاش‌ها برای سیاسی کردن حج و سردادن شعارهای سیاسی در این مراسم دینی، گفت: «امنیت حجاج خط قرمز است و با هرکسی که بخواهد بر امنیت حج تاثیر بگذارد، قاطعانه برخورد می‌کنیم.»

مدیر امنیت عمومی سعودی تاکید کرد که نیروهای امنیتی کشورش آماده‌اند تا با هر کسی که امنیت و نظم را برهم بزند، برخورد کنند و از همه اقداماتی که امنیت میهمانان خدا را تحت تأثیر می‌گذارد، جلوگیری کنند.

البسامی گفت که اداره امنیت عمومی این کشور تاکنون موفق شده است فعالیت‌های بیش از 140 شرکت جعلی حج را در موسم حج امسال توقیف کند.

وی همچنین خبر داد که تاکنون 64 هزار نفر که تلاش می‌کردند حجاج غیرقانونی بدون مجوز را به اماکن مقدس حج انتقال دهند، دستگیر شده‌اند.

سعودی با هدف مقابله با هر گونه کلاهبرداری در امور حج، اقدامات سخت‌گیرانه‌ای را علیه ناشران تبلیغات گمراه‌کننده اتخاذ کرده و در این راستا کارزاری بین‌المللی را برای توسعه آگاهی‌بخشی در مورد خطر کمپین‌های جعلی در 20 کشور جهان راه‌اندازی کرده است.

توفیق الربیعه، وزیر حج و عمره پادشاهی عربی سعودی، روز پنج‌شنبه در نشست خبری ویژه حج بر لزوم رعایت مقررات و همکاری حجاج با مراجع ذیصلاح تاکید کرد تا به گفته او خدمات‌رسانی به بهترین نحو و ادای مناسک حج با آسانی و در آرامش انجام شود.

وزیر حج و عمره سعودی توضیح داد که او بر افزایش سطح قابلیت‌های کارکنان شاغل در سامانه حج و ارتقای سطوح پذیرایی و استقبال از حجاج، برای ارائه بهترین خدمات به حجاج و عمره‌گزاران اصرار ورزیده و در این راستا طی ماه‌های اخیر بیش از 120 هزار نفر از کارکنان، و کارگزاران حج و راهنماهای کاروان‌های حج آموزش دیده‌اند و بیش از 2500 کارگاه آموزشی به تعدادی از زبان‌های مختلف در پادشاهی عربی سعودی و 10 کشور دیگر جهان برگزار شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید