اسرائیل: کمک‌ها از طریق اسکله شناور آمریکایی وارد غزه خواهد شد

معاون فرماندهی مرکزی آمریکا: انتظار داریم طی روزهای آینده، ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه از طریق دریا از سرگرفته شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل شنبه نوزدهم خرداد اعلام کرد که تقویت تدابیر امنیتی خود را در اسکله شناور در نزدیکی نوار غزه که توسط نیروهای آمریکایی برای رساندن کمک به این باریکه فلسطینی ساخته شد، آغاز کرده است.

به گزارش خبرگزاری «العالم العربی»، در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است که طی روزهای آینده کامیون‌های حامل کمک‌ها از طریق اسکله شناور آمریکایی، وارد غزه خواهند شد.

ادامه عملیات در غزه

در بیانیه ارتش با اشاره به ادامه عملیات در غزه آمده است: «یک مجتمع نظامی در منطقه تل السلطان که برای آموزش فعالان حماس استفاده می‌شد، منهدم و عوامل مسلح آن کشته شدند و سلاح‌هایی هم مصادره شد».

ارتش اسرائیل همچنین تاکید کرد که ساختمان دیگری در شرق دیر البلح که از آن به عنوان زیرساخت استفاده می‌شد و به تونل‌های زیرزمینی راه داشت، هدف حمله هوایی قرار گرفت.

در بخش دیگری از همین بیانیه آمده است که ارتش اسرائیل، یک هسته نظامی در مرکز نوار غزه را که در حال شلیک «آرپی‌جی» به سمت نیروهای ارتش بود، نابود کرد.

تعمیر اسکله شناور

از سویی فرماندهی نظامی مرکزی «سنتکام» که مسئولیت خاورمیانه را بر عهده دارد، در بیانیه‌ای اعلام کرد: «موفق شد اسکله موقت را به غزه بازگرداند که ادامه ارسال کمک‌های بشردوستانه مورد نیاز شدید ساکنان غزه را امکان‌پذیر می‌سازد».

دریاسالار برد کوپر، معاون فرماندهی مرکزی آمریکا نیز در جمع خبرنگاران افزود: «انتظار داریم طی روزهای آینده، ارسال کمک‌های بشردوستانه از دریا، از سرگرفته شود».

نزدیک به هزار تن کمک‌های بشردوستانه در اوایل ماه جاری از طریق این اسکله ارسال شد، اما این اسکله شناور حدود یک هفته پس از آغاز تحویل، در اثر برخورد امواج شدید دریا، آسیب دید.

عملیات تعمیر این اسکله روز گذشته در بندر اشدود اسرائیل انجام و به سواحل غزه بازگردانده شد.

جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده مارس گذشته، اعلام کرده بود که این اسکله برای افزایش ارسال کمک‌های ضروری به منطقه کوچک و محاصره شده باریکه در پی جنگ غزه جاری، ساخته خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید