وزیر اطلاع‌رسانی یمن: حوثی‌ها به ربودن زنان نیز روی آورده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

معمر الاریانی، وزیر اطلاع‌رسانی یمن، انجام عملیات گسترده آدم‌‌ربایی توسط شبه نظامیان حوثی که شامل ربودن ده‌ها کارمند سازمان ملل و آژانس‌های وابسته به آن شد را محکوم کرد.

الاریانی، جمعه 18 خرداد در یک بیانیه مطبوعاتی توضیح داد که این عملیات حوثی‌ها شامل دفتر هانس گراندبرگ، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در یمن و تعدادی از سازمان‌های بین‌المللی فعال در صنعا پایتخت این کشور و برخی استان‌ها شد که ربودن شماری از زنان را به همراه داشت.

وزیر اطلاع‌رسانی یمن، همچنین گفت: بر اساس قوانین بین‌المللی انسانی، کارمندان در سازمان‌های بشردوستانه از حمایت ویژه‌ای برخوردار هستند که ایمنی و امنیت آن‌ها را در حین انجام وظایف، مطابق با کنوانسیون ژنو تضمین می‌کند.

او در ادامه اظهارات خود تاکید کرد که این اقدامات تروریستی نتیجه مستقیم سهل انگاری جامعه بین‌المللی، سازمان ملل و سازمان‌های وابسته به آن در برخورد با شبه‌نظامیان حوثی است.

این وزیر دولت قانونی یمن همچنین از جامعه بین‌المللی، سازمان ملل، فرستاده ویژه آن در یمن و سازمان‌های حقوق بشری خواست تا این اقدامات جنایتکارانه را محکوم کنند و بر شبه‌نظامیان حوثی فشار بیاورند تا فوراً ربوده شدگان را آزاد کنند.

خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، به نقل از مقامات یمنی جمعه گزارش داد که حداقل 9 کارمند یمنی آژانس‌های سازمان ملل توسط حوثی‌ها در شرایط نامشخصی دستگیر شدند.

از سوی دیگر، حوثی‌ها با گسترش حملات خود به اقیانوس هند و دریای مدیترانه علاوه بر دو دریای سرخ و عرب و خلیج عمان، مدعی هستند که کشتی‌های مورد هدف آنها اسرائیلی بوده یا عازم بنادر اسرائیل هستند و حملات تقریباً روزانه آنها در دریای سرخ بسیاری از شرکت‌ها را مجبور کرده است تا مسیرهای طولانی‌تر و گران‌تری را در اطراف آفریقا طی کنند.

از 19 نوامبر سال گذشته تاکنون شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، بیش از 100 حمله پهپادی و موشکی به کشتی‌های تجاری در آبراه‌ بین‌المللی دریای سرخ انجام دادند.

رهبر شبه‌نظامیان حوثی پنج‌شنبه اعلام کرد که از ابتدای آغاز حملات مشترک آمریکا و بریتانیا به پایگاه‌های این گروه در برخی استان‌های یمن تاکنون، 55 نفر کشته و 78 نفر زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید