نتایج یک نظرسنجی: اکثریت اسرائیلی‌ها خواهان جنگی گسترده علیه حزب‌الله هستند

حمایت از جنگ گسترده با حزب‌الله فقط به جناح راست (اکثریت قاطع 84٪) محدود نمی‌شود، بلکه به رای دهندگان حزب چپ میانه‌رو نیز گسترش می یابد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک نظرسنجی جدید در هفته جاری نشان داد که اکثریت بزرگی از مردم اسرائیل (حدود 62 درصد) از آغاز جنگی گسترده علیه حزب‌الله حمایت می‌کنند.

صرفا 18 درصد مخالف

بر اساس همین نظرسنجی، تنها 18 درصد با این موضوع مخالف هستند، ولی هزاران اسرائیلی از زمان آغاز جنگ در نوار غزه در 7 اکتبر و آغاز درگیری‌ها در مرز با حزب‌الله مورد حمایت ایران، خانه‌های خود را در شمال اسرائیل، ترک کرده‌اند.

طبق گزارش «جروزالم پست»، 20 درصد نیز ابراز تردید کردند که نشان می‌دهد از انتخاب خود، مطمئن نیستند.

حمایت از جنگ گسترده با حزب‌الله فقط به جناح راست (اکثریت قاطع 84٪) محدود نمی‌شود، بلکه به رای دهندگان حزب چپ میانه‌رو نیز گسترش می یابد که با اکثریتی 56 درصدی، از چنین اقدامی حمایت کردند.

نتایج این نظر سنجی در حالی انتشار یافت که هشدارهای اروپا، سازمان ملل و آمریکا طی دو روز گذشته درخصوص از کنترل خارج شدن درگیری‌ها در شمال اسرائیل و تشدید خطرناک آن، افزایش یافته است.

روزهای سخت

همزمان بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل تاکید کرد که وضعیت در مرز با لبنان نمی‌تواند به شکل کنونی آن ادامه یابد.

بنی گانتز، عضو شورای جنگ اسرائیل نیز نسبت به روزهای سخت پیش رو، هشدار داد.

از سویی برخی از وزرای افراطی کابینه نتانیاهو، خواستار حمله به جنوب لبنان شدند.

در پی بروز درگیری‌های شبه روزانه در مناطق مرزی لبنان اسرائیل و تبادل آتش میان ارتش اسرائیل و نیروهای حزب‌الله پس از آغاز جنگ غزه، هزاران نفر در دو سوی مرز مجبور به ترک خانه‌های خود در این مناطق شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید