اسرائیل با کنترل محور «فیلادلفیا» مرز غزه با مصر را به طور کامل به دست گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل، جمعه 18 خرداد کنترل خود بر محور فیلادلفیا، نقطه مرزی نوار غزه با مصر را تکمیل کرد و مرز این باریکه با مصر را به طور کامل به دست گرفت.

ارتش اسرائیل در این باره اعلام کرد که با پیشروی به سمت غرب تا ساحل دریا، تهاجم خود را به شهر رفح در جنوب باریکه گسترش داد. بدین ترتیب کنترل کل محور صلاح الدین (فیلادلفیا) به طول 14.5 کیلومتر را که نوار غزه را از مصر جدا می‌کند، در دست نیروهای اسرائیلی افتاد.

خودروهای نظامی اسرائیلی در حال حاضر در خیابان الرشید در ساحل دریا در غرب شهر رفح مستقر شدند و در منطقه روستای «سویدیه» در حال تردد هستند.

این در حالی است که تک تیراندازهای اسرائیلی بر فراز ساختمان‌های بلند موضع گرفته و به هر کسی که در منطقه حرکت می‌کند تیراندازی می‌کنند.

بمباران غرب رفح

هم‌زمان، تانک‌های اسرائیلی از سمت شمال در نقاط تمرکز خود به گلوله باران مناطق غرب رفح ادامه می‌دهند.

شبکه «12» اسرائیل گزارش داد که خودروهای ارتش این کشور به سواحل شهر رفح رسیدند و کنترل محور فیلادلفیا را به طور کامل در دست گرفتند.

کنترل گذرگاه توسط تانک‌های اسرائیلی

کنترل تانک‌های نظامی اسرائیل در محور فیلادلفیا چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که ارتش اسرائیل در 29 مه (9 خرداد) کنترل عملیاتی نوار مرزی میان نوار غزه و مصر را اعلام کرده بود.

کنترل اسرائیل بر کل محور فیلادلفیا «به طور عملی» به معنای قطع رسمی مرزها و روابط جغرافیایی غزه با مصر و اجرای محاصره نظامی خود در کل نوار غزه است.

محور فیلادلفیا یا صلاح الدین، یک نوار مرزی فی‌مابین مصر و نوار غزه است که در داخل باریکه از گذرگاه کرم ابوسالم تا دریای مدیترانه شامل صدها متر عرض و 14.5 کیلومتر طول می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید