وزیر حج و عمره: تاکنون یک میلیون و 200 هزار نفر برای ادای مناسک حج وارد سعودی شدند

وزارت حج سعودی یک کارزار بین‌المللی را جهت افزایش آگاهی‌ در مورد خطرات تخلفات از قوانین و تدابیر مربوط به حج و درباره کمپین‌های جعلی، در 20 کشور راه‌اندازی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

توفیق الربیعه، وزیر حج و عمره پادشاهی عربی سعودی اعلام کرد که تعداد افرادی که از کشورهای مختلف برای ادای مناسک حج به این کشور وارد شده‌اند تا پایان روز پنج‌شنبه 17 خرداد، به حدود یک میلیون و 200 هزار زائر رسیده است.

وزیر حج سعودی گفت که همه مراحل سفر حج این افراد تاکنون با سهولت و طمأنینه انجام شده و از شرایط بهداشتی و بسیار رضایت‌بخشی برخوردارند.

الربیعه گفت که این موفقیت ابتدا به لطف پروردگار و سپس با حمایت‌های نامحدود رهبری حکیمانه سعودی و تلاش‌های مخلصانه کارکنان و دست‌اندرکاران نهادهای خدمات‌رسانی به مهمان خانه خدا محقق شده است.

وزیر حج سعودی طی کنفرانس خبری دولتی که پنج‌شنبه در ریاض با حضور سلمان الدوسری، وزیر اطلاع‌رسانی سعودی برگزار شد، گفت پادشاهی عربی سعودی از ابتدای تاسیس به خدمت حجاج بیت‌الله مشرّف شده و رهبری رشید سعودی اهتمام بسیار ویژه‌ای را برای تسهیل رسیدن حجاج به حرمین شریفین و اماکن مقدسه حج مبذول داشته است تا ادای مناسک حج با سهولت و طمأنینه انجام شده و در این راستا بالاترین سطح خدمات و اهتمام‌ به مهمانان خانه خدا ارائه شود.

الربیعه خاطرنشان کرد که سعودی با هدف مقابله با هر گونه کلاهبرداری اقدامات سخت‌گیرانه‌ای را علیه ناشران تبلیغات گمراه‌کننده اتخاذ کرده و در این راستا کارزاری بین‌المللی برای افزایش آگاهی‌بخشی در مورد خطر کمپین‌های جعلی در 20 کشور جهان راه‌اندازی کرده است.

الربیعه در نشست خبری ویژه حج بر لزوم رعایت مقررات و همکاری حجاج با مراجع ذیصلاح تاکید کرد تا به گفته او خدمات‌رسانی به بهترین نحو و ادای مناسک حج با آسانی و در آرامش انجام شود.

وزیر حج و عمره سعودی توضیح داد که او بر افزایش سطح قابلیت‌های کارکنان شاغل در سامانه حج و ارتقای سطوح پذیرایی و استقبال از حجاج برای ارائه بهترین خدمات به حجاج و عمره‌گزاران اصرار ورزیده و در این راستا طی ماه‌های اخیر بیش از 120 هزار نفر از کارکنان، و کارگزاران حج و راهنماهای کاروان‌های حج آموزش دیده‌اند و بیش از 2500 کارگاه آموزشی به تعدادی از زبان‌های مختلف در پادشاهی عربی سعودی و 10 کشور دیگر جهان برگزار شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید