حوثی‌ها: کشتی آمریکایی «مرسک سلتار» را در دریای عرب با پهپاد هدف قرار دادیم

این گروه شبه‌نظامی در یمن همچنین مدعی شد که دو کشتی دیگر را در دریای سرخ هدف قرار داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حوثی‌ها، چهارشنبه 16 خرداد از هدف قرار دادن سه کشتی تجاری در دو دریای عرب و سرخ خبر دادند.

یحیی سریع، سخنگوی نظامی این گروه در بیانیه‌ای مدعی شد که دو عملیات در دریای سرخ با هدف قرار دادن دو کشتی «رزا» و «ونتیج دریم» انجام شد و تصریح کرد این کشتی‌ها متعلق به شرکت‌هایی بودند که تصمیم ممنوعیت ورود به بنادر فلسطین اشغالی را نقض کردند.

سریع در ادامه توضیح داد که این دو عملیات هدفگیری با تعدادی موشک و پهپاد انجام شده است.

سخنگوی شبه‌نظامیان حوثی همچنین مدعی شد که این گروه در سومین عملیات خود، ناو آمریکایی «مرسک سلتار» را با تعدادی پهپاد در شرق دریای عرب هدف قرار داده است.

از 19 نوامبر سال گذشته تاکنون شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، بیش از 100 حمله پهپادی و موشکی به کشتی‌های تجاری در آبراه‌ بین‌المللی دریای سرخ انجام دادند.

حوثی‌ها با گسترش حملات خود به اقیانوس هند و دریای مدیترانه علاوه بر دو دریای سرخ و عرب و خلیج عمان، مدعی هستند که کشتی‌های مورد هدف آنها اسرائیلی بوده یا عازم بنادر اسرائیل هستند و حملات تقریباً روزانه آنها در دریای سرخ بسیاری از شرکت‌ها را مجبور کرده است تا مسیرهای طولانی‌تر و گران‌تری را در اطراف آفریقا طی کنند.

اخیرا چند مورد حملات این گروه به غرق شدن یک کشتی باری به نام «روبی‌مار» که مملو از مواد شیمیایی خطرناک بود، منجر شد. در پی غرق شدن روبی‌مار دولت یمن و سایر نهادهای بین‌المللی نسبت به احتمال وقوع فاجعه زیست محیطی در آب‌های منطقه هشدار دادند.

حمله موشکی حوثی‌ها به کشتی‌ باری «ترو کانفیدنس» که حامل پرچم باربادوس و تحت مدیریت یونان بود، نیز منجر به کشته‌‌شدن 3 ملوان شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید