تنش بی‌سابقه در مرز لبنان؛ بنی گانتز: «آماده روزهای سخت‌تر باشید»

کشته‌شدن یک سرباز در شمال اسرائیل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با افزایش درگیری‌ها در مرز لبنان و اسرائیل، ارتش اسرائیل پنج‌شنبه 17 خرداد از کشته‌شدن یک سرباز در شمال این کشور خبر داد.

بنی گانتز، پنج‌شنبه 17 خرداد از سران مقامات محلی در شمال اسرائیل خواست با توجه به تشدید تنش‌ها در جبهه نبرد با حزب‌الله، برای روزهای «سخت‌تر» آماده شوند.

«برای سخت‌ترین جنگ آماده شوید»

گانتز همچنین در جلسه‌ای که سه‌شنبه گذشته با تعدادی از روسای شهرداری‌ها و شوراهای محلی شمال این کشور برگزار کرد، افزود: «برای نبرد سخت‌تری که ممکن است منجر به جنگ شود، آماده شوید.»

وی ادامه داد: «معتقدم دولت لبنان و حزب‌الله نیز خواهان جنگ گسترده‌تر نیستند، اما لازم است قبل از اینکه حزب الله وارد جنگ گسترده‌تری شود، آن را تحت فشار قرار دهیم.»

این هشدارها پس از آن صادر شد که مقامات ارشد سیاسی در اسرائیل این هفته پس از تشدید تنش در شمال، گفت‌وگویی را پشت درهای بسته برگزار کردند. بنی گانتز و گادی آیزنکوت وزرای شورای جنگ گفتند دولت باید برای رسیدن به توافق با حماس تلاش کند تا جنگ را به شمال تغییر مسیر دهد.

فسفر سفید

از هفت اکتبر آغاز جنگ در نوار غزه، نیروهای حزب الله و اسرائیل تقریبا روزانه تبادل آتش داشتتند.

به گزارش خبرگزاری «فرانسه»، این حملات منجر به کشته شدن بیش از 450 نفر در لبنان، از جمله 88 غیرنظامی و حدود 360 عضو حزب الله شد.

همچنین اسرائیل در این درگیری‌های مرزی، از کشته شدن 14 نظامی و 11 غیرنظامی خبر داد.

لبنان، اسرائیل را به استفاده از ماده فسفر سفید در حملات به جنوب این کشور متهم کرد که باعث آسیب شدید و آتش‌سوزی به محیط زیست و مردم شد.

فسفر سفید در تماس با اکسیژن قابل اشتعال است، از این ماده معمولا برای تشکیل پرده‌های دود و روشنایی میدان جنگ استفاده می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید