اسرائیل ادعای حوثی‌ها مبنی بر حمله مشترک با گروه‌های مسلح عراقی به حیفا را تکذیب کرد

رهبر حوثی‌ها اعلام کرد حملات مشترک آمریکا و بریتانیا به برخی پایگاه‌های این گروه شبه‌نظامی در یمن از ابتدا تاکنون، 55 کشته و 78 زخمی بر جای گذاشته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با فضای متشنج منطقه از زمان آغاز جنگ در نوار غزه و در ادامه حملاتی که توسط گروه‌ها و شبه‌نظامیان مسلح مورد حمایت ایران از عراق، یمن و لبنان علیه اهداف اسرائیل انجام می‌شود، گروه حوثی در یمن مدعی شد طی دو عملیات مشترک با گروه‌های مسلح عراقی، 3 کشتی را در بندر «حیفا» هدف قرار داده است.

یحیی السریع، سخنگوی شبه‌نظامیان حوثی‌، پنج‌شنبه 17 خرداد در بیانیه‌ای توضیح داد که این گروه دو عملیات مشترک را با گروه‌های موسوم به «مقاومت اسلامی عراق» علیه اهدافی در بندر حیفا انجام داده است.

السریع، همچنین افزود: «عملیات اول دو کشتی حامل تجهیزات نظامی در بندر حیفا را هدف قرار داد، در حالی که عملیات دوم یک کشتی را هدف قرار داد که تصمیم ممنوعیت ورود به بندر حیفا را نقض کرده بود». وی خاطرنشان کرد که این دو عملیات با چند پهپاد انجام شده و ضرباتی دقیق وارد کرده است.

در همین راستا، عبدالملک الحوثی، رهبر شبه‌نظامیان، تاکید کرد که حملات مشترک شبه نظامیان حوثی با گروه‌های عراقی در آینده تشدید خواهد شد.

رهبر شبه‌نظامیان حوثی پنج‌شنبه در بخش دیگری از اظهارات خود اعلام کرد که از ابتدای آغاز حملات مشترک آمریکا و بریتانیا به پایگاه‌های این گروه در برخی استان‌های یمن تاکنون، 55 نفر کشته و 78 نفر زخمی شدند.

تکذیب ادعای حوثی‌ها

در واکنش به این اظهارات ارتش اسرائیل ادعای حوثی‌ها مبنی بر حمله به کشتی‌ها در بندر حیفا را تکذیب کرد. پیتر لرنر، سخنگوی ارتش اسرائیل گفت که این مساله کاملا نادرست است.

از ابتدای تهاجم اسرائیل به نوار تحت محاصره غزه که در پاسخ به حمله ناگهانی حماس در هفتم اکتبر گذشته آغاز شد، بسیاری از گروه‌های مسلح و شبه‌نظامیان تحت حمایت تهران در منطقه از جمله حوثی‌های یمن، حزب‌الله لبنان، و گروه‌های مسلح در عراق و سوریه با ادعای عملیات علیه اهداف اسرائیلی در حمایت از جنبش حماس، در ادامه تهدیدات و تشدید تنش‌ها و اقدامات بی‌ثبات‌کننده خود در منطقه حملات خود به کشتی‌ها را در راستای تهدید امنیت دریانوردی بین‌المللی تشدید کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید