نتانیاهو: برای اقدام قاطعانه علیه لبنان آماده می‌شویم

نخست‌وزیر اسرائیل در بازدید از شمال این کشور گفت که به هر روشی امنیت را به شمال این کشور باز می‌گرداند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کانال اسرائیلی «آی24 نیوز»، چهارشنبه 16 خرداد، گزارش داد که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در جریان سفر به شمال این کشور تاکید کرد تل‌آویو در حال آماده شدن برای «اقدام قوی» علیه لبنان است.

او گفت :«هرکس فکر می‌کند به ما آسیب می‌رساند و ما دست روی دست خواهیم گذاشت، اشتباه بزرگی کرده است، ما آماده‌ایم در شمال اقدام بسیار قوی انجام دهیم.»
نتانیاهو اضافه کرد: «به هر روشی، امنیت را به شمال باز می‌گردانیم.»

همزمان گروه‌های آتش‌نشانی اسرائیل به تلاش برای خاموش‌کردن آتش ناشی از موشک‌هایی که روز یکشنبه از خاک لبنان پرتاب شد و به روستاها و شهرک‌های شمال اسرائیل اصابت کرد، ادامه می‌دهند.

سازمان طبیعت و پارک‌های اسرائیل، دوشنبه، اعلام کرد آتش‌سوزی‌ها در مناطق باز رخ داده و برای ساعت‌های طولانی ادامه داشت تا اینکه گروه‌های امدادی موفق به جدا کردن منبع آتش‌سوزی از شهرک‌های مجاور شده‌اند.

ارتش اسرائیل، سه‌شنبه، در بیانیه‌ای اعلام کرد که بر اثر آتش‌سوزی که در منطقه وسیعی رخ داد، شش سرباز ذخیره دچار خفگی شده و برای درمان به بیمارستان منتقل شدند.

به گزارش روزنامه «هاآرتص»، ایتامار بن گویر، وزیر راستگرای امنیت ملی اسرائیل، خواستار نظارت بر عملیات در مرز لبنان شد.

او گفت: «اگر به من اجازه دهند مسئول هواپیماها، موشک‌ها و هر اتفاقی در شمال باشم، حزب‌الله لبنان درک خواهد کرد که پاسخ اسرائیل چیست.»

بن گویر اضافه کرد: «آنها نمی‌توانند بخشی از کشور ما را ویران کنند و ما پاسخی ندهیم.»

آلموگ کوهن، یکی از اعضای پارلمان اسرائیل از حزب «قدرت یهودی» که بن گویر آن را رهبری می‌کند، گفت: «هرکس دری را بکوبد، پاسخ را می‌شنود.»

او به مقامات «حزب‌الله» لبنان گفت: «در خانه ما را زدید و جواب را خواهید شنید. در حومه شهر و نیروگاه‌ها، هر چیزی که متعلق به شماست را نابود خواهیم کرد.»

اسرائیل و حزب‌الله، که متحد ایران است، هشت ماه و از زمان آغاز جنگ غزه تاکنون به تبادل آتش علیه یکدیگر ادامه می‌دهند. نگرانی از احتمال درگیری گسترده‌تر بین دو رقیب به شدت مسلح افزایش پیدا کرده است.

درگیری‌های اخیر اسرائیل و حزب‌الله لبنان، از زمان جنگ سال 2006 که ده‌ها هزار نفر را در دو طرف مرز آواره کرد، به بدترین سطح خود رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید