اولین تصویر از عامل حمله مسلحانه به سفارت آمریکا در بیروت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش لبنان اعلام کرد که صبح چهارشنبه، پنجم ژوئن، یک تبعه سوریه به ساختمان سفارت آمریکا در شمال بیروت تیراندازی کرد. تصاویر پس از حمله نشان می‌دهد مهاجم پس از شلیک نیروهای ارتش لبنان غرق در خون است و به بیمارستان منتقل شد.

بر اساس اطلاعات اولیه، لباس‌های مهاجم تایید می‌کند که او عضو «داعش» است.

Advertisement

ارتش لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد: «سفارت آمریکا در منطقه عوکر هدف تیراندازی یک فرد سوری قرار گرفت.» در این بیانیه آمده است: «نیروهای ارتش مستقر در منطقه به تیراندازی پاسخ دادند که منجر به زخمی شدن مهاجم شد. او دستگیر و به بیمارستان منتقل شد.»

سفارت آمریکا نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که تیراندازی در «نزدیک ورودی» مجموعه سفارت رخ داد. سفارت آمریکا در «ایکس» نوشت «با واکنش سریع» نیروهای امنیتی لبنان و تیم امنیتی سفارت، «کارکنان ما (از این حمله) در امان ماندند».

در سپتامبر گذشته نیز حمله مشابهی به سفارت آمریکا در بیروت انجام شد. مقامات لبنانی مهاجم را دستگیر و اعلام کردند که او مامور تحویل‌ کالا بود که به دلیل توهین از سوی یکی از اعضای امنیتی قصد «انتقام» داشت. در این حمله کسی آسیب ندید.

حمله سپامبر سال گذشته همزمان با سی و نهمین سالگرد انفجار خودروی بمب‌گذاری شده‌ای بود که در سال 1984 یک ساختمان وابسته به سفارت آمریکا را هدف قرار داد. این حمله منجر به کشته شدن 11 نفر و زخمی شدن ده‌ها تن شد. واشنگتن «حزب‌الله» را مسئول این حمله دانست.

سفارت آمریکا در سال 1984 به منطقه عوکر منتقل شد. سفارت آمریکا که تا پیش از آن در منطقه «عین المریسه» در غرب بیروت مستقر بود، در 18 آوریل 1983 هدف حمله انتحاری یک کامیون بمب‌گذاری شده قرار گرفت. 63 نفر در این حمله کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید