اتحادیه اروپا بر حمایت از تلاش‌های بین‌المللی برای پایان دادن به جنگ یمن تاکید کرد

سفرای اتحادیه اروپا از عدن بازدید کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اتحادیه اروپا مجددا بر حمایت خود از تلاش‌های سازمان ملل متحد با هدف دستیابی به یک راه حل سیاسی برای پایان دادن به درگیری طولانی در یمن تاکید کرد.

سفرای اتحادیه اروپا، چهارشنبه 16 خرداد در پایان سفر خود به عدن در بیانیه مطبوعاتی مشترک اعلام کردند: «بر حمایت قاطع اتحادیه اروپا از تلاش‌های هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد، در راستای یک سیاست جامع و عادلانه در یمن تاکید می‌کنیم.»

گابریل وینالس، سفیر اتحادیه اروپا در یمن، کاترین کورم-کمون، سفیر فرانسه، جانت سیبن، سفیر هلند و هوبرت یاگر، سفیر آلمان در بیانیه مشترک خود بر حمایت کامل اتحادیه اروپا از شورای رهبری ریاست جمهوری و دولت قانونی یمن در ایجاد صلح و رسیدگی به چالش‌های اقتصادی در این کشور تاکید کردند.

وینالس، از سفرای اروپایی خواست تا به مشارکت سازنده در تلاش‌های صلح به رهبری سازمان ملل ادامه دهند و بهترین مسیرها را برای آینده‌ای بهتر برای یمن فراهم کنند.

آن‌ها همچنین بر تلاش‌های هماهنگ برای رسیدگی به چالش‌های اقتصادی و بهبود ارائه خدمات در شرایط بسیار دشوار تاکید کردند.

سفرای کشورهای اروپایی همچنین شورای رهبری ریاست جمهوری یمن و دولت قانونی این کشور را ترغیب کردند تا به طور مستمر برای ثبات اقتصاد، افزایش درآمدهای عمومی، بهبود مدیریت مخارج و ارائه خدمات اساسی، با نیاز به «اطمینان از احترام به حقوق اساسی و ایجاد یک محیط کاری مساعد برای فعالان نهادهای بشردوستانه و توسعه‌ای که به یمنی‌ها کمک کند»، تلاش کنند.

سفرای اروپایی در سفر خود به عدن با عیدروس الزبیدی، عضو شورای رهبری ریاست جمهوری یمن، واعد باذیب، وزیر برنامه‌ریزی، سالم بن بریک، وزیر دارایی، مانع بن یمین، وزیر برق و احمد غالب المعبقی، رئيس بانک مرکزی یمن، دیدار و گفتگو کردند.

سفرای اتحادیه اروپا همچنین جلسه‌ای را با ریاست کمیسیون مشورت و مصالحه برگزار کردند که طی آن در جریان فعالیت‌های این کمیسیون در حمایت از وحدت و آشتی ملی یمن قرار گرفتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید