سعودی و کویت بر اهمیت هماهنگی مواضع و مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی تاکید کرد

در این نشست همکاری‌های منجر به رونق تبادل تجاری و سرمایه‌گذاری فی‌مابین دو کشور مورد تحسین قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دومین نشست شورای هماهنگی پادشاهی عربی سعودی و کویت به ریاست مشترک شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی و عبدالله آل یحیی، وزیر خارجه کشور کویت با حضور رؤسای کمیته‌های فرعی شورا و روسای دبیرخانه کل شورای هماهنگی دو کشور در شهر کویت برگزار شد.

دو طرف بر عمق روابطی که دو کشور برادر را به هم پیوند می‌دهد، اشتیاق و علاقمندی رهبران دو کشور (سعودی و کویت) برای تحکیم روابط دوجانبه در همه زمینه‌ها و اهمیت بررسی راه‌های توسعه آن و تحقق دستاوردهای در همسویی با آرمان‌های رهبران و مردم این دو کشور برادر تاکید کرده و نسبت به نتایج مثبت و سازنده به دست آمده در این نشست، ابراز خرسندی کردند.

هماهنگی مواضع دو کشور

نتایج دیدار بن فرحان و آل یحیا، اهمیت همکاری در زمینه‌های سیاسی، هماهنگی مشترک در تمامی سطوح دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی و تبلور مواضع به گونه‌ای که منافع مشترک دو طرف را تامین کند و برقراری امنیت و آرامش و ثبات برای دو کشور، مردم آن‌ها و مردم منطقه را به همراه داشته باشد، مورد تاکید قرار گرفت.


مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی

کشورهای سعودی و کویت نیز بر تقویت همکاری‌های موجود و هماهنگی تلاش‌ها در جهت مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی و خشکاندن منابع تامین مالی آن‌ها و تبادل تجربیات در این زمینه به منظور تامین امنیت دو کشور تاکید کردند.

در این نشست همکاری‌های منجر به رونق تبادل تجاری و سرمایه‌گذاری فی‌مابین دو کشور مورد تحسین قرار گرفته و بر ادامه آن تاکید شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید