ارتش اسرائیل کشته شدن 4 گروگان اسرائیلی دیگر در غزه را تایید کرد

سخنگوی ارتش اسرائیل: احتمال می‌دهیم این افراد زمانی که با هم در منطقه خان یونس بودند طی عملیات ما بر ضد حماس در آنجا کشته شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که تلاش‌های بین‌المللی برای وادار کردن اسرائیل و جنبش حماس به پذیرش پیشنهاد آمریکا برای توافق بین دو طرف در مورد آتش‌بس در نوار غزه و تبادل گروگان‌ها و زندانیان ادامه دارد، ارتش اسرائیل دوشنبه 14 خرداد خبر کشته شدن 4 گروگان اسرائیلی دیگر در نوار غزه را تایید و اعلام کرد که تحقیقات در مورد شرایط مرگ آن‌ها را آغاز کرده است.

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد که نمایندگان آن به خانواده «حاییم پری»، «یورام متزگر»، «امیرام کوپر» و «ناداو پاپلول» که در 7 اکتبر ربوده شده و به نوار غزه منتقل شده بودند، اطلاع دادند که این افراد جان باخته‌‌اند و پیکرهای آنها نزد حماس نگهداری می‌شود.

ارتش اسرائیل همچنین افزود که تصمیم برای اعلام مرگ این چهار گروگان بر اساس گزارش‌های اطلاعاتی بوده و توسط کمیته‌ای از کارشناسان وابسته به وزارت بهداشت و با هماهنگی وزارت خدمات مذهبی و خاخام اعظم اسرائیل تایید شده است.

در ادامه این بیانیه خاطرنشان شده است که شرایطی که در آن این 4 گروگان کشته شد‌ه‌اند همچنان در دست بررسی است.

اویخای ادرعی، سخنگوی ارتش در سکوی «ایکس» گفت ارزیابی‌های ما نشان می‌دهد که این چهار نفر چند ماه پیش با هم در منطقه خان یونس کشته شده‌اند، زمانی که نیروهای ارتش در آن منطقه مشغول عملیات بودند این افراد در بند حماس گروگان بودند.

دانیال هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل نیز در پیامی تصویری جداگانه‌ای گفت«احتمال می‌دهیم این افراد زمانی که با هم در منطقه خان یونس بودند طی عملیات ما بر ضد حماس در آنجا کشته شده‌اند».

شایان ذکر است که در 7 اکتبر، گروه‌ حماس حمله غافلگیرانه‌ای را به شهرک‌های اطراف نوار غزه انجام دادند که بر اساس شمارش خبرگزاری «فرانسه» بر اساس داده‌های رسمی اسرائیل، 1170 اسرائیلی کشته شدند.

در جریان این حمله حماس 252 نفر ربوده و به نوار غزه منتقل شدند.

به گفته ارتش اسرائیل، در آتش‌بس موقتی که ماه نوامبر سال گذشته برقرار شد، حدود صد نفر از گروگان‌ها آزاد شدند و 121 گروگان اسرائیلی از جمله پیکرهای 37 تن از آنها همچنان در نوار غزه در بند حماس باقی‌ مانده‌اند.

از سوی دیگر وزارت بهداشت فلسطین، یکشنبه 13 خرداد اعلام کرد که شمار قربانیان بر اثر ادامه تهاجم اسرائیل به نوار غزه که در پاسخ به حمله هفتم اکتبر حماس آغاز شد تاکنون به 36 هزار و 379 کشته افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید