وزرای افراطی کابینه نتانیاهو: زمان به آتش‌کشیدن لبنان فرا رسیده است

ایتامار بن گویر، وزیر امنیت ملی اسرائیل: حوادث شمال اسرائیل، نتیجه «ورشکستگی» و «تبلور نتایج سیاست مهار» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در پاسخ به حملات موشکی حزب‌الله که باعث وقوع آتش سوزی‌های گسترده در مناطق شمال اسرائیل شد، دو وزیر افراطی کابینه جنگ اسرائیل، خواستار «سوزاندن» لبنان شدند.

به گزارش «معاویو»، ایتامار بن گویر، وزیر امنیت ملی، با تاکید بر این که آنچه در شمال اسرائیل اتفاق می‌افتد، «ورشکستگی» و «تبلور نتایج سیاست مهار» است، افزود: «زمان آن رسیده که تمام لبنان، آتش بگیرد».

بزالل اسموتریچ، وزیر دارایی نیز تهدید کرد که لبنان به عصر حجر بازگردانده می‌شود. اسموتریچ گفت: «مدیریت نامشروع مفهوم کابینه، ادامه مستقیم سیاست مهار است، سیاستی که مستقیماً به 7 اکتبر منتهی شد. به جای تسلیم شدن در برابر حماس، زمان آن رسیده است که لبنان تماما سوزانده لبنان شود».

بن گویر در خصوص توافق مبادله اسرا گفت: «شاباک و رئیس موساد باید مشغول کشتن تروریست‌ها باشند نه انجام مذاکرات».

انتقادات شدید از دولت نتانیاهو

دولت بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل به دلیل ناکامی در مهار سریع آتش‌سوزی‌های گسترده ناشی از حملات موشکی و پهپادی شامگاه دوشنبه حزب‌الله به شمال لبنان، آماج انتقادهای شدید داخلی قرار گرفته است.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که با توجه به شدت آتش‌سوزی‌ها، نیروهای کمکی را برای حمایت از آتش‌نشانان مستقر کرده است. در بیانیه ارتش آمده است: «شش سرباز ذخیره... به دلیل استنشاق دود به شکل سطحی زخمی شده و به بیمارستان منتقل شدند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید