پرتاب بمب آتش‌زا به سوی سفارت اسرائیل در رومانی

سفیر اسرائیل در رومانی: «هرگز تسلیم تروریست‌ها نخواهیم شد!»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با تشدید تنش‌های سیاسی در سطح جهانی از زمان آغاز جنگ اسرائیل در نوار غزه و در سایه گسترش فزاینده «یهودی‌ستیزی» آن گونه که برخی مطالعات به ویژه آمریکایی نشان می‌دهند، وزارت خارجه اسرائیل اعلام کرد که سفارت این کشور در رومانی، روز دوشنبه 14 خرداد هدف حمله با یک بمب آتش‌زا قرار گرفته که بر اثر آن خسارت یا مصدومی در پی نداشته است.

در ادامه این گزارش آمده است که پلیس رومانی در ارتباط با این حمله یک مظنون که به نظر می‌رسد فردی «سوری الاصل» است را دستگیر کردند.

این گزارش همچنین افزود که فرد مهاجم هنگامی که تحت بازرسی امنیتی قرار می‌گرفت با بیرون آوردن بمب آتش‌زا آن را روشن و پرتاب کرد.

در همین راستا، رویون عازار، سفیر اسرائیل در رومانی، کلیپی منتشر کرد که در آن از نیروهای امنیتی و پلیس رومانی برای دستگیری آنچه که او یک «تندروی ‌خشونت‌ورز» خواند، قدردانی کرد.

عازار در این باره گفت که مهاجم جوان «کوکتل مولوتف» را در نزدیکی سفارت اسرائیل پرتاب کرد. وی سپس از طریق پلتفرم «ایکس» افزود: «هرگز تسلیم تروریست‌ها نخواهیم شد!»

شایان ذکر است که از زمان آغاز جنگ اسرائیل در نوار غزه، کشورهای غربی نگرانی خود را از حوادث مربوط به «یهودی‌ستیزی و نژادپرستی» ابراز کردند، به ویژه که چندین ایالت آمریکا شاهد حوادثی مشابه بوده‌اند.

این در حالی است که بسیاری از سفارتخانه‌های اسرائیل در چندین کشور از جمله آرژانتین، سوئد، چین و غیره در طول سال اقدامات احتیاطی شدیدی را انجام می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید