حمله اسرائیل به حومه حلب 16 کشته بر جای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه در گفت‌وگو با العربیه از افزایش شمار کشته‌شدگان حمله موشکی اسرائیل به شهرک حیان در حومه حلب به 16 نفر خبر داد.

به گزارش دیدبان، در نتیجه حمله اسرائیل به حومه حلب 16 نفر کشته شدند.

به این گزارش این نهاد، انفجار به موازات شلیک موشک‌های برکان بر مواضع گروه «هیئت تحریر الشام» و گروه‌ها در «کفرعمه» و «نوران» در حومه غربی حلب رخ داده است.

وزارت دفاع سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که حدود ساعت 00:20 بامداد، اسرائیل از سمت جنوب شرقی حلب، مناطقی در حومه این شهر را هدف حملات هوایی خود قرار داد.
در این بیانیه آمده است، این حمله منجر به کشته شدن تعدادی و خسارت‌‌های مادی شد.

مواضع شبه‌نظامیان ایرانی

منابع العربیه گزارش دادند حملات احتمالی اسرائیل یک پایگاه شبه‌نظامیان ایرانی در شهرک «حیان» در شمال حلب را هدف قرار داد.

این منابع گزارش دادند کشته‌ها و مجروحان این حمله وابسته به حزب الله لبنان هستند.

به گزارش دیدبان، استان حلب پس از حملات هوایی اسرائیل در ماه مارس که 52 نفر کشته شده بودند، در ماه‌های گذشته شاهد آرامش نسبی بود.

کشته‌شدن سه عضو حزب الله

دیدبان حقوق بشر سوریه هفته گذشته گزارش داد اسرائیل دست‌کم یک پایگاه نظامی در نزدیکی منطقه «الفرقلس» در حومه شرقی حمص را هدف قرار داد، جایی که به گفته دیدبان، نیروهای وابسته به گروه حزب الله لبنان و شبه‌نظامیان ایرانی مستقر هستند.

دیدبان به العربیه گفت اسرائیل کامیون‌های حامل سوخت حزب الله در حمص را هدف قرار داد و 6 نفر از جمله 3 شهروند اهل سوریه متعلق به حزب الله لبنان در این حمله کشته شدند.

اسرائیل از آغاز جنگ غزه، صدها حمله هوایی در سوریه انجام داده است که عمدتا مواضع ارتش این کشور و گروه‌های مورد حمایت ایران از جمله حزب الله را هدف قرار داده است.

اسرائیل به ندرت درباره حملات به سوریه اظهار نظر می کند، اما بارها گفته است که به دشمنش ایران اجازه حضور در کشور همسایه خود را نخواهد داد.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، اسرائیل از ابتدای سال 2024 تاکنون 43 بار خاک سوریه را هدف قرار داده است که منجر به انهدام 91 هدف از جمله انبارهای اسلحه و مهمات، مقرها، مراکز و خودروها شده است.

در این حملات 142 سرباز کشته شدند و 69 تن دیگر زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید