تهدید دو وزیر افراطی به سرنگونی کابینه نتانیاهو در صورت قبول پیشنهاد بایدن

وزیر دارایی اسرائیل: خواهان ادامه نبرد تا نابودی حماس، بازگشت همه ربوده‌شدگان و ایجاد واقعیت امنیتی کاملا متفاوت در غزه و لبنان هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایتامار بن گویر و بزالل اسموتریچ، دو وزیر افراطی کابینه جنگ اسرائیل تهدید کردند که در صورت تصویب طرح پیشنهادی جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا که شامل سه مرحله برای پایان جنگ در غزه است، دولت بنیامین نتانیاهو را سرنگون خواهند کرد.

بن گویر، وزیر امنیت ملی گفت: «این معامله آنطور که جزئیات آن منتشر شد، به معنای پایان جنگ است. این یک معامله پیروزی برای تروریسم و تهدیدی امنیتی برای دولت اسرائیل به شمار می‌آید».

بن گویر در «ایکس» افزود: «موافقت با چنین معامله‌ای، بیانگر پیروزی مطلق نیست، بلکه شکست مطلق است و ما اجازه نخواهیم داد که جنگ بدون نابودی کامل حماس، پایان یابد».

او تاکید کرد که اگر نخست‌وزیر با شروطی که امروز منتشر شد، این معامله غیرقانونی را اجرا کند که به معنای پایان جنگ است، حزب «قدرت یهود»، دولت را منحل خواهد کرد.

اسموتریچ، وزیر دارایی اسرائیل نیز گفت: «اکنون با نخست‌وزیر صحبت کرده و به او گفتم که بخشی از دولتی نخواهم بود که با خطوط کلی این پیشنهاد موافقت کرده و جنگ را بدون نابودی حماس و بازگشت همه ربوده‌شدگان، به پایان می‌رساند».

او در شبکه اجتماعی «ایکس» نوشت که با پایان دادن به جنگ قبل از نابودی حماس و آسیب جدی به دستاوردهای جنگ تا این لحظه از طریق عقب‌نشینی ارتش اسرائیل، بازگشت اهالی غزه به شمال و آزادسازی جمعی تروریست‌ها موافقت نخواهد کرد که برای کشتار یهودیدان باز خواهند گشت.

وزیر دارایی اسرائیل تاکید کرد: «خواهان ادامه نبرد تا نابودی حماس، بازگشت همه ربوده‌شدگان و ایجاد واقعیت امنیتی کاملا متفاوت در غزه و لبنان هستیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید