اسرائیل از بررسی جایگزین‌های احتمالی حماس در آینده نوار غزه خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یوآف گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، یکشنبه، 11 خرداد، اعلام کرد این کشور در هیچ مرحله‌ای از روند پایان جنگ، ادامه حاکمیت حماس بر نوار غزه را نخواهد پذیرفت و به دنبال جایگزینی برای این گروه است.

گالانت در بیانیه‌ای عنوان کرد: «در حالی که عملیات نظامی را پیش می‌بریم، نهاد دفاعی اسرائیل همزمان در حال بررسی جایگزین حماس است.» او اضافه کرد: «مانع حضور حماس در مناطقی از غزه خواهیم شد و نیروهایی را مستقر خواهیم کرد که امکان تشکیل یک دولت جایگزین را فراهم کنند... جایگزینی که تهدیدی برای حماس باشد.»

«حاکمیت حماس را نمی‌پذیریم»

گالانت از مرکز فرماندهی جنوبی ارتش اسرائیل اعلام کرد که همزمانی عملیات ارتش در نوار غزه و یافتن جایگزین‌های محتمل برای حماس، امکان کنار زدن این گروه از قدرت و بازگرداندن گروگان‌های اسرائیلی را فراهم می‌کند. او تأکید کرد: «ما در هیچ مرحله‌ از روندی که هدف آن پایان جنگ باشد، حاکمیت حماس بر غزه را نخواهیم پذیرفت.»

گالانت جزئیات بیشتری درباره جایگزین‌های احتمالی حماس ارائه نکرد.

نشست کابینه جنگ اسرائیل

رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند جلسه کابینه جنگ این کشور، که گالانت نیز عضو آن است، امروز برگزار خواهد شد. جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، پیشتر پیشنهادی سه مرحله‌ای برای پایان جنگ در غزه ارائه داده بود.

حماس به پیشنهاد بایدن واکنش مثبت نشان داد اما به تمایلی به کناره‌گیری از قدرت یا تحویل تسلیحاتش نشان نداده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید