دفتر نتانیاهو در پاسخ به بایدن: تا نابودی حماس جنگ ادامه خواهد داشت

دفتر نتانیاهو: دولت اسرائیل در رویکرد خود برای بازگرداندن هر چه سریعتر گروگان‌ها، متحد است و در راستای تحقق این هدف تلاش می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پس از اعلام جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا مبنی بر ارائه پیشنهاد جدید از سوی تل آویو برای توقف جنگ، دفتر نخست وزیر اسرائیل اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو مصمم است جنگ را تا دستیابی به تمام اهداف آن ادامه دهد.

این دفتر در بیانیه‌ای اضافه کرد که دولت در رویکرد خود برای بازگرداندن هر چه سریعتر گروگان‌ها، متحد است و در راستای تحقق این هدف تلاش می‌کند.

دفتر نخست‌وزیری اسرائیل تاکید کرد که نتانیاهو به تیم مذاکره کننده ماموریت داد محورهای کلی برای تحقق هدف بازگرداندن گروگان‌ها در نوار غزه را ارائه دهد.

در بیانیه این نهاد آمده است که نتانیاهو تاکید دارد «جنگ غزه تنها زمانی پایان می‌یابد که توانمندی حماس برای حاکمیت و جنگ افروزی، نابود شود.»

این بیانیه افزود: «خطوط کلی و دقیق پیشنهادی اسرائیل، انتقال مشروط از یک مرحله به مرحله دیگر را شامل می‌شود که امکان حفظ این اصول را به اسرائیل بدهد.»

دفتر نتانیاهو در این مورد که آیا پیشنهاد او همان پیشنهاد مطرح شده از سوی بایدن در سخنرانی اوست، توضیحی نداد و هیچ اشاره مستقیمی به سخنرانی بایدن نکرد.

«کانال 12» اسرائیل نیز به نقل از یک مقام اسرائیلی گفت: «جو بایدن واقعیت امور در اینجا را درک نمی‌کند و سخنرانی او ضعیف و بیانگر پیروزی حماس است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید