نصب چادرها و بنرهای حامیان غزه در داخل موزه بروکلین نیویورک

مدیریت این موزه هنری اعلام کرد که به دلیل بروز ناآرامی‌های ناشی از درگیری میان پلیس و معترضان در داخل و خارج ساختمان اين موزه یک ساعت قبل از زمان مقرر تعطیل شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

صدها تظاهرکننده حامی فلسطین شامگاه جمعه 11 خرداد با راه‌پیمایی به سمت موزه بروکلین، در لابی این موزه چادر زده و پیش از مداخله پلیس بنر «فلسطین آزاد» را بر پشت بام ساختمان این موزه برافراشتند.

افسران پلیس نیویورک طی درگیری با برخی معترضان در خارج از موزه، آنها را مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند.

از سوی دیگر شماری از تظاهرکنندگان نیز ضمن پرتاب بطری‌های پلاستیکی به سمت افسران پلیس، اقدام به فحاشی کردند.

دیگر تظاهرکنندگان نیز با حمل بنرهایی، پرچم‌های فلسطین را به اهتزاز در آورده و سوار بر موتورسیکلت‌ها در این موزه که دومین موزه بزرگ هنرهای زیبا در شهر نیویورک است، شعار دادند.

مدیریت این موزه هنری اعلام کرد که به دلیل بروز ناآرامی‌ها شامل درگیری میان پلیس و معترضان در داخل و خارج ساختمان، یک ساعت قبل از زمان مقرر، موزه بسته شد.

این گردهمایی، در خیابان مقابل مرکز بارکلیز، خانه تیم بسکتبال «بروکلین نتس» که در مسابقات حرفه‌ای بسکتبال «ان‌بی‌ان» بازی می‌کند، آغاز شد و معترضان با زدن طبل و سردادن شعار به سمت موزه بروکلین در فاصله یک مایلی به راه افتادند.

سازمان‌دهندگان این تظاهرات، از جمله گروه «ویذین اور لایف تایم» طرفدار فلسطین از حامیان خود خواستند تا به تجمع خود ادامه دهند اما به اشغال موزه پایان دهند.

معترضان می‌گویند که خواهان تصرف این ساختمان و افشای مسئولان و بیرون آوردن هرگونه سرمایه‌گذاری مرتبط با اسرائیل و اقدامات آن در غزه هستند.

ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که نگهبانان موزه تلاش می‌کردند، درهای موزه را در برابر جمعیت فزاینده ایمن کنند، ولی تظاهرکنندگان، راه‌های دیگری برای ورود به داخل پیدا کردند.

سخنگویان موزه تا صبح شنبه به ایمیل‌ها و پیام‌های تلفنی پاسخ ندادند، اما سخنگوی پلیس نیویورک تاکید کرد که معترضان بازداشت شدند.

مدیریت پلیس، برآوردی از شمار افراد دستگیر شده یا اتهامات احتمالی علیه آنها ارائه نداد.

نیویورک از زمان آغاز جنگ میان اسرائیل و حماس در اکتبر گذشته، شاهد برپایی صدها تظاهرات خیابانی بوده است.

موزه بروکلین در منطقه کراون هایتس قرار دارد که مرکز حضور یکی از بزرگترین مجتمع‌های یهودیان ارتدوکس در این شهر است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید