رسانه‌های حوثی: در حملات آمریکا و بریتانیا به حدیده و صلیف 14 نفر کشته شدند

فرماندهی مرکزی آمریکا: 13 موضع حوثی‌ها در یمن را بمباران کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های وابسته به گروه حوثی‌ها در یمن، جمعه 11 خرداد، از کشته‌شدن 14 نفر و زخمی شدن بیش از 30 نفر دیگر در حملات شب گذشته آمریکا و بریتانیا به مناطق حدیده و صلیف خبر دادند.

منابع «العربیه» اعلام کردند که نیروهای آمریکایی و بریتانیایی ده‌ها حمله به مواضع حوثی‌ها در صنعا و حدیده انجام دادند.

از سوی دیگر فرماندهی مرکزی آمریکا، پنج‌شنبه 10 خرداد اعلام کرد که نیروهای آمریکایی و بریتانیایی 13 موضع متعلق به شبه‌نظامیان حوثی در شهرهای صنعا، حدیده و تعز را هدف قرار دادند.

در بیانیه سنتکام آمده است: «نیروهای سنتکام در کنار نیروهای مسلح بریتانیا برای دفاع از خود، حملاتی را علیه 13 هدف در مناطق تحت کنترل حوثی‌های در یمن انجام دادند.»

پیشتر رسانه‌های حوثی از کشته‌شدن یک نفر و مجروح‌شدن تعدادی دیگر در نتیجه حملات آمریکایی-بریتانیایی به حدیده یمن خبر داده بودند.

خبرگزاری یمنی «سبا» نزدیک به شبه‌نظامیان حوثی نیز نوشت که این حملات «شبکه ارتباطی منطقه الاعبوس در منطقه حیفان در استان تعز» را هدف قرار دادند.

این خبرگزاری گفت که «هواپیماهای آمریکایی-بریتانیایی تعدادی حملات را به استان حدیده نیز انجام دادند، از جمله 4 حمله به منطقه الحوک که یکی از آنها ساختمان رادیو در این منطقه را هدف قرار داد.»

به گفته سبا، حملات غربی همچنین ساختمانی در بندر صلیف و منطقه «غلیفقه» را هدف قرار دادند.

هواپیماهای بریتانیا و آمریکا، 6 حمله به صنعا نیز انجام دادند. طی این حملات مجاورت فرودگاه بین‌المللی صنعا و منطقه «النهدین» در منطقه «السبعین» نیز بمباران شد.

این خبرگزاری به نقل از یک منبع امنیتی گزارش داد که هواپیماهای غرب دو حمله به منطقه جربان در منطقه «سنحان» در استان صنعا نیز انجام دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید