سعودی: اسرائیل را در ارتباط با حوادث رفح کاملا مسئول می‌دانیم

پادشاهی عربی سعودی تاکید دارد که ادامه اقدامات تجاوزکارانه آشکار نیروهای اسرائیلی به گسترش وخامت فاجعه انسانی منجر می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی شامگاه سه‌شنبه هشتم خرداد ارتکاب بی‌مهابای جنایت‌های نسل‌کشی توسط اسرائیل علیه مردم فلسطین و در ادامه آن حمله به خیمه‌های آوارگان فلسطینی بی‌گناه در رفح را به شدت محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» در بیانیه وزارت خارجه سعودی آمده است که این پادشاهی مقامات اسرائیلی را در ارتباط با حوادث رفح کاملا مسئول می‌داند.

وزارت خارجه سعودی در ادامه بیانیه خود تصریح کرد که ریاض حمله ارتش اسرائیل به خیمه‌های آوارگان فلسطینی بی‌‌دفاع در رفح را محکوم می‌کند.

ریاض همچنین تاکید کرد که ادامه اقدامات تجاوزکارانه نیروهای اسرائیلی در نقض آشکار کل قطعنامه‌ها و قوانین و عرف‌های بین‌المللی و انسانی در سایه سکوت جامعه بین‌المللی به گسترش وخامت فاجعه انسانی بی‌سابقه‌ای می‌انجامد که مردم فلسطین با آن مواجه هستند.

سعودی همچنین ادامه چنین روندی در ارتکاب جنایت بدون هیچ‌گونه عامل بازدارنده‌ای از سوی اسرائیلی علیه فلسطینی‌ها را باعث بی‌اعتباری و خدشه‌دار کردن چهره نهادهای بین‌المللی دانست.

در این بیانیه همچنین آمده است که پادشاهی عربی سعودی تاکید بر آن دارد که جامعه بین‌المللی باید امروز بیش از هر زمانی به عمل به وظایف خود پایبند شود تا مانع از ادامه فجایع اسرائیل علیه مردم فلسطین شده و عاملان چنین اقداماتی را پاسخگو کند.

شایان ذکر است که بمباران اسرائیل در روز یکشنبه گذشته بر خیمه‌های آوارگان فلسطینی در منطقه المواصی در غرب رفح که از سوی ارتش اسرائیل با عنوان منطقه «امن» اعلام شده بود به کشته شدن 45 غیرنظامی فلسطینی و زخمی شدن و سوختن دهها تن دیگر از آنها منجر شد.

این حمله اسرائیل به آوارگان فلسطینی که در نوع خود فجیع‌ترین توصیف شده خشم جامعه بین‌المللی و موجی از محکومیت‌ها را علیه مقامات تل‌آویو برانگیخته است

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید