خودکشی یکی از قربانیان باند تجاوز جنسی به کودکان در لبنان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

تحقیقات در مورد پرونده «تیک تاکرز» و تجاوز جنسی به کودکان که از ابتدای ماه مه جاری توجه افکار عمومی لبنان را به خود جلب کرده است، همچنان ادامه دارد.

خالد مرحب، وکیل دادگستری و یکی از اعضای باند «تیک تاکرز»، سه‌شنبه هشتم خرداد، پس از عدم حضور در جلسه تحقیقات دادستانی عمومی منطقه جبل لبنان، بازداشت شد.

نیکلاس منصور، قاضی منطقه جبل لبنان، دستور بازداشت برای افراد دستگیر‌شده در این پرونده و حکم غیابی برای عوامل فراری این باند، به‌ویژه پل المعوشی معروف به «جی» که در سوئد ساکن است، و پیتر نفاع را صادر کرد.

یک منبع قضایی به «العربیه» گفت: «نهاد قضایی، سه صورت جلسه مربوط به 12 نفر از بازداشت شدگان (شامل دو خردسال که مأموریتشان اغوای قربانیان بوده است) دریافت کرد که در برابر قاضی حضور پیدا کردند.»

این منبع افزود: «حکم بازداشت غیابی، علیه پل المعوشی معروف به «جی» ساکن سوئد، پیتر نفاع و شخص سومی در خارج از لبنان، صادر شده است».

این منبع خاطرنشان کرد: «نهاد قضایی به دلیل حضور شماری از این افراد در چند کشور، هشدار قرمزی را در مورد افراد فراری برای اینترپل ارسال کرد.»

مخالفت سوئد با تحویل المعوشی

این منبع قضایی در مورد المعوشی که نقش کلیدی در باند «تیک تاکرز» و همچنین ارسال پول و فروش فیلم در «دارک‌وب» دارد، فاش کرد که «سوئد در پی درخواست دادستانی لبنان از تحویل او به نهاد قضایی خودداری کرد».

او اضافه کرد که به همین دلیل، دفتر دادستان کل لبنان از اینترپل درخواست کمک کرده است تا المعوشی را دستگیر کند، به‌ویژه پس از اینکه مشخص شد او دارای تابعیت دوگانه است که به او امکان می‌دهد سوئد را به مقصد کشور دیگری ترک کند.

این منبع قضایی لبنان همچنین تاکید کرد که «سوئد پس از صدور هشدار قرمز از طریق اینترپل، موظف به استرداد المعوشی است، به ویژه که مشخص شد او در تراکنش‌های مالی زیادی با هدف پولشویی دست دارد».

بازداشت یک طراح مد

از سوی دیگر، (ر.الف)، طراح مشهور مد، هفته گذشته پس از این که مشخص شد عضو این باند است و از حوزه کاری خود برای به دام انداختن کودکان سوء استفاده می‌کند، به لیست دستگیرشدگان پیوست.

به گفته این منبع قضایی، تحقیقات از او تا صدور حکم بازداشت ادامه دارد.

خودکشی نوجوان 15 ساله

هفته گذشته، یک نوجوان 15 ساله، از قربانیان این پرونده، در نتیجه تهدیدهایی گروهی این باند خودکشی کرد. به گفته این منبع به دنبال اقدام خانواده این قربانی، دو نفر در ارتباط با این جنایت دستگیر شدند.

نهاد قضائی لبنان پیشتر 15 نفر از اعضای باند «تیک تاکرز» را که در تجاوز و بهره‌کشی از کودکان، پولشویی و قاچاق مواد مخدر دست داشتند، دستگیر کرده بود.

بیش از ده نفر از قربانیان خردسال این باند (اکثرا پسر) در حضور نمایندگان اتحادیه حمایت از نوجوانان وابسته به وزارت دادگستری در مراجع قضایی، شهادت رسمی دادند و دیگر افراد خردسال از راه دور به شکل غیر رسمی شهادت دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید