حملات سنگین اسرائیل به غرب رفح

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با وجود درخواست‌های بین‌المللی برای توقف حملات اسرائیل به شهر رفح در جنوب نوار غزه، به ویژه حمله علیه «مناطق امن»، تل‌آویو حملات خود به این شهر را ادامه داد.

خبرنگار «العربیه» گزارش داد، توپخانه اسرائیل، چهارشنبه 9 خرداد، همزمان با حمله خودروهای نظامی، پهپادها و بالگرد آپاچی، چندین منطقه در رفح را بمباران کرد.

کشته شدن سه سرباز اسرائیلی

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای از کشته‌ شدن سه سرباز و زخمی شدن 10 سرباز دیگر در جبهه‌های رفح خبر داد.

به گزارش خبرنگار العربیه، تانک‌های اسرائیلی روز گذشته به سوی مرکز رفح پیشروی کردند و نیروهای ارتش اسرائیل در یک کیلومتری مرکز این شهر قرار دارند.

این خبرنگار اضافه کرد ارتش اسرائیل محله‌های غربی شهر رفح را از روز گذشته تا امروز هدف حملات هوایی و زمینی قرار داده است. همچنین توپخانه ارتش اسرائیل چندین منطقه در شرق اردوگاه‌های «البریج» و «المغازی» در مرکز نوار غزه را بمباران کرده است.

آوارگان فلسطینی از شهر رفح، که 1.5 میلیون آواره را در خود جای داده بود، به سمت منطقه المواسی کوچ کردند.

از اوایل مه، ارتش اسرائیل اعلام کرد «عملیاتی محدود در رفح برای کشتن شبه‌نظامیان و نابودی زیرساخت‌های حماس» آغاز کرده است.

ارتش اسرائیل به آوارگان شهر رفح دستور داد به «منطقه امن گسترده» در المواسی، حدود 20 کیلومتری این شهر کوچ کنند، این منطقه نیز یک‌شنبه گذشته هدف حملات اسرائیل قرار گرفت. این حمله بیش از 45 کشته که بیشتر آن‌ها زن و کودک بودند، بر جای گذاشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید