دستور خادم الحرمین الشریفین برای پذیرش 2322 حاجی مهمان از بیش از 88 کشور جهان

برخی از این مهمانان ملک سلمان از بستگان کشته شدگان، اسرا و مجروحان فلسطینی هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خادم الحرمین الشریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی دستور میزبانی از 1300 حاجی از بیش از 88 کشور جهان، 1000 حاجی از خانواده‌های کشته شدگان، اسرا و مجروحان فلسطینی و 22 زائر از دوقلوهای سیامی (دوقلوهای به‌هم‌چسبیده) که طی عمل جراحی در سعودی از هم جدا شدند را در قالب برنامه خادم الحرمین الشریفین برای حج، عمره و زیارت که توسط وزارت امور اسلامی، دعوت و ارشاد سعودی اجرا می‌شود، صادر کرد.

به همین مناسبت عبداللطیف بن عبدالعزیز آل شیخ، وزیر امور اسلامی، دعوت و ارشاد سعودی، که مدیر ناظر بر اجرای این طرح ضیافت است از ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه و محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی به خاطر این خدمات سخاوتمندانه ارائه شده از سوی پادشاهی عربی سعودی ابراز تشکر و قدردانی کرد.

عبداللطیف آل شیخ، این میزبانی ملک سلمان را نشانگر جایگاه و اصرار همیشگی رهبری سعودی برای اهتمام‌ورزی در خدمت به اسلام و منافع مسلمین در سراسر جهان و در راستای تحکیم روابط وحدت و برادری دانست. او گفت که گردهمایی این مهمانان از بیش از 88 کشور جهان در کنگره حج با اختصاص هزینه از سوی خادم الحرمین الشریفین صورت می‌گیرد و بسته خدماتی کاملی که توسط این وزارتخانه تدارک دیده شده به آنها در مکه مکرمه و مدینه منوره ارائه می‌شود.

این وزیر سعودی خاطرنشان کرد که وزارتخانه او از زمان صدور فرمان ملک سلمان، مقدمات میزبانی از این حجاج و زائران و تهیه برنامه راهبردی برای آن‌ها را از طریق تعدادی کمیته که وظیفه آن‌ها رسیدگی به میهمانان خادم الحرمین الشریفین از زمان خروجشان از کشورشان تا ورودشان به سرزمین پادشاهی عربی سعودی و پذیرایی از آنان را تدارک دیده و امکان انجام عمره و حج آسان و راحت و زیارت مدینه و نماز خواندن در مسجد النبی را برای آنها فراهم می‌کند.

وزیر امور اسلامی سعودی گفت که «این برنامه پذیرش مهمان حج در طول تاریخ 26 ساله خود میزبان بیش از 60000 زائر بوده است» که نشان‌دهنده تلاش روشن منطبق با دیدگاه رهبری حکیمانه سعودی در توجه به اسلام و مسلمین است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید